Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 14 Ocak 2017 1904 Görüntüleme

Yeni Kırklareli Devlet Hastanesi görücüye çıktı

* 63.490 m2 açık alan ve 45.905 m2 kapalı alandan oluşan yeni hastaneyi basına tanıtan Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Fergan Genç; “Yeni hastanemizde 76 adet çift yataklı hasta odası, 64 adet tek yataklı hasta odası, 10 adet süit oda, Toplam 33 adet yoğun bakım yatağı, 6 adet ameliyat salonu, Tüm hasta odalarında toplam 177 adet WC+duş, 49 adet WC, 22 adet engelli WC, 300 araçlık açık otopark, 11 engelli otoparkı, 190 kişilik konferans salonu, 118 m2lik 2 adet fuaye alanı, 280 kişi kapasiteli yemekhane, 4 tanesi hasta ve personel olmak üzere 11 adet asansör bulunuyor” dedi.

HABER MERKEZİ

Yeni Kırklareli Devlet Hastanesi basına tanıtıldı. 12 Ocak 2017 Perşembe günü Yeni Devlet Hastanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen basın toplantısına; Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Fergan Genç, Mali Hizmetler Başkanı Zeki Dal, İdari Hizmetler Uzmanı Hacer Yerlikaya, Tıbbi Hizmetler Sorumlusu Dr. Berna Baygöl, Başhekim Vekili Dr. Camettin Atam, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hanife Kenar, İdari ve Mali İşler Müdür V. Ergin Bulutlar, Müdür Yardımcısı Ömer Kurban ve Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Mustafa Gülmez katıldı.

* “Temeli 2014 yılında atıldı”

Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Fergan Genç 2014 yılında yapımına başlayan hastanenin, tamamlandığını söyledi. Hastanenin Kırklareli‘ne yakışır bir şekilde inşa edildiğini belirten Genç, birçok özel hastaneden olmayan hizmetlerin, yeni hastanede olacağını söyledi.  Hastanenin son teknoloji ile donatıldığını vurgulayan Genç; “250 yataklı, otel konforundaki hastanemiz pazartesi günü hizmete açılacak. Vatandaşlarımız artık yeni hastanede daha hızlı ve daha güzel hizmet alabilecekler. Hastanemiz gerçekten çok güzel ve modern bir şekilde inşa edildi”  dedi.

* “63.490 m2 açık alan ve 45.905 m2 kapalı alan”

Yeni devlet hastanesi hakkında basına bilgi veren Genç, hastanenin 63.490 m2 açık alan ve 45.905 m2 kapalı alandan oluştuğunu söyledi. 250 Yataklı Kırklareli Devlet Hastanesi’nde 10 adet süit oda bulunduğunu belirten Genç; “76 adet çift yataklı hasta odası, 64 adet tek yataklı hasta odası, 10 adet süit oda, Toplam 33 adet yoğun bakım yatağı, 6 adet ameliyat salonu, Tüm hasta odalarında toplam 177 adet WC+duş, 49 adet WC, 22 adet engelli WC, 300 araçlık açık otopark, 11 engelli otoparkı, 190 kişilik konferans salonu, 118 m2lik 2 adet fuaye alanı, 280 kişi kapasiteli yemekhane, 4 tanesi hasta ve personel olmak üzere 11 adet asansör bulunuyor” dedi.

* “Acil Servis’te toplam 32 hasta müşahede yatağı bulunacak”

Yeni devlet hastanesinde 1 adet sarı alan muayene odasının bulunduğunu söyleyen Genç;  “Kırklareli Devlet Hastanesi yeni hizmet binamızda acilin toplam alanı 2280 m2 olup 2 adet yeşil alan muayene odası,  1 adet sarı alan muayene odası, 1 adet kırmızı alan resüsitasyon odası, 2 adet acil cerrahi müdahale odası ve toplamda 32 hasta müşahede yatağı bulunuyor.  Mevcut projede hastane binasının tek ana girişi mevcut olup acil servis ambulans girişi için ayrı bir giriş bulunuyor. Acil servise ambulans girişinin acil servislerin hastane ana girişinden ayrı. Ana yola yakın, araç trafiği bakımından kolay ulaşılabilir olması gerekmekte olduğundan ambulansların acil servise kolaylıkla giriş-çıkış ve manevra yapabilmesi, trafik yoğunluğu engelinin ortadan kaldırılması amacıyla ulaşım alt yapısının bu çerçevede tekrar yapılandırdık.”

* “Yenidoğan yoğun bakım ünitesi 6 yatak ile hizmet verecek”

Yoğun bakım ünitelerin toplamda 33 yatakla hizmet vereceğini ifade eden Genç;  “Yeni hizmet binamızda 3 adet Erişkin yoğun bakım ünitesi 2. Basamak olarak toplam 27 yatak ile 1 adet Yenidoğan yoğun bakım ünitesi 6 yatak ile hizmet verecek. Ayrıca, Mevcut hastanemizde 4 adet olan ameliyathane oda sayısı yeni hizmet binasında 6 adet olup bunların 2 tanesi laminer akımlı, bir tanesi ise kurşun kaplı. Yeni hastane binamızda Kadın-doğum servisindeki doğumhaneler modern ameliyathane koşullarını içeren özellikte olup aynı zamanda servis içinde mevcut olan SLD odasında gebelere yatağında doğum imkanı da sunuluyor. Yeni hastane binamızda her hekim için ayrı poliklinik odaları mevcut olup hepsinin iç donanımı yenilendi. Servislerimizde tüm odalarımızda VVC+Duş ve her hasta refakatçisi için ayrı refakatçi dinlenme koltuğu bulunmakta olup ayrıca hasta ve refakatçileri için “gündüz odası” adı altında sosyal alanlar oluşturulmuştur.

* “280 kişi kapasiteli yemekhane”

Yeni devlet hastanesinde 280 kişi kapasiteli yemekhanenin bulunduğu belirten Genç son olarak şunları kaydetti; “Yeni hastane binamızda İçerisinde projeksiyon, sanatçı hazırlık ve simültane tercüme odalarının da bulunduğu 190 kişilik konferans salonu mevcut . Konferans salonu çevresinde 118 ‘er m2’lik 2 adet fuaye alam bulunmaktadır. 280 kişi kapasiteli yemekhane bulunuyor.

* “16 Ocak 2017 Pazartesi gününden itibaren yeni devlet hastanesi hizmet verecek”

Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Fergan Genç, Yeni Kırklareli Devlet Hastanesi’nin 16 Ocak 2017 Pazartesi gününden itibaren yeni yerinde hizmet vereceğini söyledi

Genç konu hakkında yaptığı açıklamada; “Kırklareli Devlet Hastanesi’nin yeni yerine taşınma süreci başladı. Bu süreç 16 Ocak 2017 Pazartesi günü tamamlanacak. Şuanda pek çok cihazın kurulumu tamamlandı. Hafta sonuna kadar tüm taşınma işlemleri gerçekleştirilecek olup, Pazartesi günü itibari ile hizmetler burada başlayacak. Taşınma sürecinde tüm personel 7/24 mesai gözetmeksizin özveri ile çalışmakta. Bu geçiş sürecinde olabilecek aksaklıklardan dolayı halkımızdan hoşgörü bekliyoruz. Önceliğimiz hastalarımıza daha kaliteli hizmet sunmak ve hem hastalarımızın hem de çalışanlarımızın memnuniyetlerini artırmak.”

Genç açıklamasının sonunda Kırklareli Devlet Hastanesi’nin eski yerinde sadece 16 Ocak 2017 Pazartesi, 17 Ocak 2017 Salı, 18 Ocak 2017 Çarşamba günleri olası mağduriyetlerin yaşanmaması için hizmet verilmeye devam edileceği, bu sürenin ardından Acil Servisi’nin Kırklareli Devlet Hastanesi’nin yeni yerinde hizmet veremeye devam edeceğini söyledi.

* Genç gazetecileri unutmadı

Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Fergan Genç, basın toplantısına katlan Gazetecilerin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Genç; “Yaptığımız hizmetlerin kamuoyuna iletilmesine aracı olduğunuz, halkımıza daha iyi hizmet sunma noktasında bizleri yönlendirdiğiniz için minnettarlığımızı belirtir, yazılı ve görsel medyada hizmet veren tüm gazetecilerimizi kutlarım” dedi. (Kadir Sinici)

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com