Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 11 Şubat 2017 1113 Görüntüleme

Vatan Partisi Kırklareli’de HAYIR Kampanyası başlattı

HABER MERKEZİ

Vatan Partisi Kırklareli İl Başkanlığı tarafından Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Serdar Üsküplü’nün katılımıyla 09 Şubat 2017 Perşembe günü saat 18.00’de Kırklareli Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde “BİRLİK VE HUZUR İÇİN CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNE HAYIR” başlıklı bir konferans düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi tartışmalarının milli birliğe bir tuzak olduğunu vurgulayan Üsküplü, “Cumhurbaşkanlığı Sistemi iç cepheyi böldüğü için tehlikelidir, huzur getirmediği için tehlikelidir, ekonomik krizi milletçe göğüsleme siyasetine zarar verdiği için tehlikelidir” dedi.

Vatan Partisi Kırklareli İl Başkanlığının halk oylamasında yürüteceği “Hayır” çalışmasını başlattıklarını belirten Serdar Üsküplü;  Halkoylaması çalışmasında doğru yöntemin mevziiyi Vatan Savaşı’nda kurmak olduğunu, “Hem dostluk hem mücadele” şiarıyla hareket edeceklerini, en büyük yanlışın vatansever cepheyi bölmek olacağını ifade etti.

Türkiye’nin bir referandum sürecine sokulduğunu anlatan Üsküplü; “Türkiye’miz, İstiklâl Savaşından sonra en zorlu koşulların içindedir. Çetin mücadeleler, büyük güçlerle başarılır. Bugün öncelikli görev, Devletin ve Milletin topyekûn birliğini sağlamaktır. Oysa Anayasa değişikliği dayatması milleti kamplara ayırıyor. Yapılmak istenen nedir? Şehit cenazelerinde omuz omuza duranlar, birbirine yumruk mu sıkacak? Bölünmeye hayır! Türkiye’nin üzerine bombalar atılıyor. Türk Ordusu sınır ötesinde savaşıyor. Polis terörle mücadelede. Geçim derdi gelmiş kapıya dayanmış. Ve Türkiye bütün bu yakıcı sorunları bir kenara bırakıp Anayasa değişikliği için Referandum savaşına sokuluyor. Türkiye’de iç kavga kışkırtan küresel merkezlere Hayır diyoruz! Hayır, çıkınca, Türkiye birleşecek ve emperyalistlerin sesi soluğu kesilecektir. Huzursuzluğu ve Ekonomik Çıkmaza Hayır! Teröre karşı mücadele devletin ve milletin birliğiyle çözülür. Ekonomik bunalım yine devletin ve milletin birliğiyle aşılır. Oysa Başkanlık Sistemi, milleti birleştirmiyor. Bu nedenle Başkanlık Sistemi, huzur getirmez! Başkanlık Sistemi, geçim derdimize çözüm getirmez” diye konuştu.

Yetkisiz Meclise hayır dediklerini anlatan Serdar Üsküplü; “Başkanlık Sisteminde Meclisin görev ve yetkileri biçiliyor. Meclis, artık Hükümetin kuruluşunda ve düşürülmesinde karar sahibi olmayacak. Hükümeti denetleme yetkileri, Meclisin elinden alınmaktadır. Bu durumda millî irade kalmaz. Meclis gevezelik salonuna dönüşür. Başkanlık Sisteminde, Başbakan olmayacak. Hükümet yetkileri Başkana veriliyor. Meclis salonunda Bakanlar Kuruluna ayrılan yer boş kalmaktadır. Meclis salonunda olmayan hükümet, Türkiye’de nasıl olacak? Hükümet fiilen kaldırılmaktadır. Hükümet adı altında Başkanın atadığı bürokratlardan oluşan bir müritler topluluğu kuruluyor. Bürokratların saltanat devri açılıyor. Meclise dayanan, Meclisten güç alan hükümet sistemine son veriliyor. Meclise sırtını dönen hükümet sistemine geçiliyor. Meclise sırtını dönen hükümet millete de sırtını döner. Güçsüz Cumhurbaşkanına hayır! Başkanlık Sisteminde hükümetin yerine geçen Cumhurbaşkanı Meclise hesap vermeyecektir. Sorumsuz yönetim dönemi açılıyor. Başkanlık Sistemi, Cumhurbaşkanlığının altına konan bir dinamittir. Çünkü milleti birleştiren Cumhurbaşkanı kurumundan vaz geçiliyor, milletten kopuk başkanlık kurumu yaratılıyor. Böylece Cumhurbaşkanının otoritesi ve saygınlığı da zedeleniyor. Tuzağa Düşme. Hayırda birleş! Başkanlık Sistemi Türkiye’nin önünde tuzaktır. AKP de O Türkiye’nin içindedir. Anayasa değişikliği iki yıl sonra yürürlüğe girecek. Bu iki yılda yetki kimde, meşru olan kimdir tartışmalarının âlemi var mı? Türkiye 2019 yılma kadar bir kararsızlık ve kargaşalık dönemine sokuluyor. Peki, Türkiye’nin kargaşalığa tahammülü var mı? “Kargaşalığa Hayır! Hayırda birleş!” Diyoruz. Değerli Vatandaşlarımız, Başkanlık huzur getirmez. Başkanlık ekonomiye çözüm getirmez. Başkanlık birlik getirmez. Başkanlık Sistemiyle Güçlü Hükümet kurulmaz. Sayın Cumhurbaşkanı’na sesleniyoruz: “Hala geç değildir, milleti bölen halkoylaması tuzağını engellemek sizin sorumluluğunuzdadır. Anayasa değişikliğini imzalamayın. 80 milyonu Milli Seferberlikte birleştirdim. AKP’li ve MHP’li seçmene sesleniyoruz: Başkanlık Sistemi Türkiye’ye tuzaktır. HAYIR’da birleşelim. Tuzağı hep birlikte aşalım. Milletimize sesleniyoruz: Birlik, Huzur ve Geçim için hayırda birleş” ifadelerini kullandı.

 

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com