Ana Sayfa Kırklareli 18 Şubat 2017 965 Görüntüleme

“Üyelerimizin Süt Desteği’nden daha fazla faydalanmalarını istiyoruz”

 

* Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci; “Gerçekleştirdiğimiz toplantılardaki amacımız üyelerimizin Süt Desteği’nden daha fazla faydalanmalarını sağlamak. Bakanlığımız Süt Desteği olarak üreticilere döktükleri süte litre başına 0.05 Kuruş destek vermektedir. 2016 Yılı Tarımsal Desteklemelere İlişkin Mevzuata göre; üretici örgütleri üzerinden pazarlanan soğutulmuş inek sütüne farklı destekleme ödemesi yapılmaktadır. Eğer üreticiler üretici örgütleri aracılığıyla sütünü pazarlayacaksa Bakanlığımız ilave olarak döktükleri süte litre başına 0.02 Kuruşluk daha destek vermektedir. Bu da totalde 0.07 Kuruşluk bir desteğe tekabül etmektedir. Bugün yıllık bazda bakıldığında bu destek 5 milyon TL’lik bir ilave gelir anlamına gelmektedir” dedi.

HABER MERKEZİ

Kırklareli İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci, Çiğ Süt’ün Birlik aracılığıyla, Sözleşme Usulü ile Pazarlanması ve Bakanlığın Süt’e vermiş olduğu desteklerden üyelerinin daha fazla faydalanılabilmesi için Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü  Ümit Ortan ve Babaeski Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Üzeyir Güngör’ün katılımlarıyla Kırklareli’de faaliyet gösteren Birliğe Üye Büyük İşletme Sahipleri ve ilimizde Süt Alımı’nı gerçekleştiren Büyük Süt Sanayicileri ile bir araya gelerek önemli bir toplantı gerçekleştirdi.

Bu toplantının ilk ayağını geçen hafta Birliğe Üye Küçük ve Orta Ölçekli Aile İşletmeleri’nden Süt Alımı yapan ve Süt A.Ş.’ye Üye Yerel Süt Sanayicileri ile gerçekleştiren Başkan Dermenci üyelerin menfaatine olacak olan her şeyin usulüne uygun olarak araştırılıp, gerekenin yapıldığını söyledi.

Başkan Dermenci; “Gerçekleştirdiğimiz toplantılardaki amacımız üyelerimizin Süt Desteği’nden daha fazla faydalanmalarını sağlamak. Bakanlığımız Süt Desteği olarak üreticilere döktükleri süte litre başına 0.05 Kuruş destek vermektedir. 2016 Yılı Tarımsal Desteklemelere İlişkin Mevzuata göre; üretici örgütleri üzerinden pazarlanan soğutulmuş inek sütüne farklı destekleme ödemesi yapılmaktadır. Eğer üreticiler üretici örgütleri aracılığıyla sütünü pazarlayacaksa Bakanlığımız ilave olarak döktükleri süte litre başına 0.02 Kuruşluk daha destek vermektedir. Bu da totalde 0.07 Kuruşluk bir desteğe tekabül etmektedir.       Bugün yıllık bazda bakıldığında bu destek 5 milyon TL’lik bir ilave gelir anlamına gelmektedir. Gerçekleştirilen bu toplantıların ve yapılan bu sözleşmelerin ilimiz hayvancılığına ve tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Bu hafta içerisinde, Çiğ Sütün Birliğimiz aracılığıyla, Sözleşme Usulü ile pazarlanması ve Bakanlığın Süt’e vermiş olduğu desteklerden daha fazla faydalanılabilmesi için Birliğimize üye küçük ve orta ölçekli aile işletmelerimizden süt alımı yapan ve Süt A.Ş.’ye üye yerel süt sanayicilerimizle bir toplantı gerçekleştirdik.

Toplantımızın ikinci ayağını da dün Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ümit Ortan ve Babaeski Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Üzeyir Güngör’ün katılımlarıyla İlimizde faaliyet gösteren Birliğimize üye büyük işletme sahipleri ve İlimizde süt alımını gerçekleştiren büyük süt sanayici temsilcileri ile bir araya gelerek gerçekleştirdik. Toplantılarımızın tüm üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum.” (Savaş Eskici)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com