Ana Sayfa Gündem, Kırklareli, Sağlık 26 Kasım 2016 997 Görüntüleme

Sağlıkta Lider Yöneticiler Projesi Eğitimleri devam ediyor

HABER MERKEZİ

Trakya Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün  “Sağlıkta Lider Yöneticiler Projesi” ile yönetici ve yönetici adayı personeline yönelik “Etkin Yöneticilik ve Liderlik” eğitimleri devam ediyor. Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde görev yapmakta olan 36 yönetici katılacak.
Eğitimlerde “Sistem düşüncesi yardımı ile karar verme ve problem çözme teknikleri”, “Yönetici çalışan ilişkileri”, “Toplantı ve zaman yönetimi”, “İletişim ve beden dili” ile “İkna ve müzakere teknikleri” konularını içeren “Etkin Yöneticilik ve Liderlik” eğitimlerinde, özel sektörde hizmet veren bir danışmanlık firmasından yöneticilik deneyimi sahibi ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “Eğitici Eğitimi” sertifikasına sahip iki eğitimci görev alıyor.
Konu hakkında yapılan açıklamada; “Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesinde görevli 36 yönetici ve yönetici adayı personele, özel sektörde yöneticilik deneyimi bulunan eğitmenlerin verecekleri eğitimler sayesinde özel sektörün dinamik yöneticilik tekniklerine hakim olabilecekler. Kamu yöneticiliğinde deneyimli yönetici personelle proje kapsamında sağlanan bu eğitimler sayesinde mevcut bilgi ve birikimlerini farklı bir sektör anlayışı içeren tekniklerle zenginleştirebileceklerdir. Yine projemiz hedef kitlesinde yer alan ve ileride muhtemelen yöneticilik deneyimi yaşayacak yönetici adayı personellerimiz ise kamuda yöneticilik çalışmaları öncesi özel sektör yöneticilik yaklaşımlarını yakından inceleyerek ilerleyen yıllarda muhtemelen atanacakları yöneticilik görevlerine daha donanımlı başlayabileceklerdir.
Projemizin eğitim faaliyetleri sonucu; Müdürlüğümüzün yönetici ve yönetici adayı ekibinin iletişim becerileri artacak, problem çözme ve ikna teknikleri gelişecek, toplantı ve zaman yönetimi ile müzakere tekniklerine hakim olacaklardır. Ayrıca projemiz kapsamında verilecek beden dili eğitimi sayesinde Müdürlüğümüzün yönetici ekibinin gerek kurum içi gerekse kurumlar arası iletişimlerinde daha özenli, daha profesyonel ve daha bilinçli olması sağlanarak Kurumumuzun daha iyi temsil edilebilmesinin önü açılmış olacaktır. Yöneticilerimiz ve yönetici adaylarımızdaki olumlu gelişmeler birlikte çalıştıkları personellere ve çalışma ortamlarına yansıyacak, çalışanların yöneticilerine duydukları güven artışı iş gücünün ve işyeri veriminin artmasını sağlayacaktır.
Çoğu zaman sahada hizmet sunumu esnasında görev alan yönetici personellerimizin kişisel donanımlarının, ikna tekniklerinin ve iletişim becerilerinin artması Kırklareli İli’nde halk sağlığı alanında sunulan sağlık hizmetlerinin kalitesinin geliştirilmesine ve iletişimin güçlendirilerek toplumun tüm kesimlerinin bu alanda sunulan hizmetlere erişiminin kolaylaştırılmasına katkı sağlayacaktır. Projemiz bu haliyle bölgemizin gelişimine ve toplumun yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmuş olacaktır.
Projemiz, özel sektör yöneticilik deneyimlerini kamuya taşıyan ve kurumsal yapıda liderlik eğitimlerinin önemini vurgulayan yapısıyla örnek alınabilecek bir proje olma özelliği taşımaktadır. İleriki yıllarda benzer eğitimlerin kurumumuzda ve diğer kamu kurumlarında planlanmasının önünün açılması tarafımızca beklenmektedir.” (Savaş Eskici)

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com