Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 15 Aralık 2016 1012 Görüntüleme

“Pınarhisar Belediyesi Proje Atağı’na kalktı”

* Güçlü bir Pınarhisar için herkesin elini taşın altına koyacağını ifade eden Başkan Mustafa Cingöz; “Her zaman söylediğim gibi Pınarhisar’ımızın projelere ihtiyacı var; hayal projeler olarak isimlendirdiğimiz fakat Pınarhisar’da yapılması mümkün olan, halkımıza güzellikler getirecek, mutlu edecek projeler bunlar. Belediyemiz bünyesinde görev yapan çalışanlarımız ile çalışkan bir ekibimiz var” dedi.

HABER MERKEZİ

Kırklareli’nin Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz önderliğinde çalışan Pınarhisar Belediyesi çalışanları, Pınarhisar’ı yarınlara taşıyacak projeleri hazırlamaya devam ediyor. Proje kültürü, proje hazırlama, yerel proje ihtiyaçları ve fon kaynakları konusunda çalışan Pınarhisar Belediyesi çalışanları, kültürden turizme, imardan tarıma, alt yapıdan üst yapıya, sosyal kalkınmadan istihdama varıncaya kadar her alanda daha modern, daha güzel bir Pınarhisar için Belediye Başkanı Mustafa Cingöz önderliğinde hazırladıkları proje ve hizmetleri hayata geçirmek için sık sık bir araya geliyor.

* Bir projede lider, diğerinde partner olacak

Pınarhisar için proje üstüne proje üreterek Pınarhisar’a ilkleri yaşatan ve proje üretmeye devam eden Pınarhisar Belediyesi’nin Avrupa Birliğine hazırladığı iki projesi birden kabul edildi. Pınarhisar Belediyesi tarafından hazırlanarak sunulan “YEŞİL; Büyüme, Sorumluluk, İşbirliği, Ekoloji ve Doğa” ve “Turizm Alanından Sınır Ötesi İşbirliği Ağı Topolovgrad- Pınarhisar Projesi” kabul edildi. Avrupa Birliği’ne verilen ve kabul gören projeler arasında sadece Pınarhisar Belediyesi’nin 2 Projesi kabul gördü. Hazırlanan projelerden birinde lider olan Pınarhisar Belediyesi diğer projede de partner olarak yer alacak.

* 20 dönümlük mesire yeri yapılacak

Pınarhisar Belediyesi’nin lider partner, Sredets Belediyesi’nin ortak olduğu çevre önceliğinde sunulan, Ekoloji Doğa, Gözlem ve Mesire alanı Projesi ile 20 dönüm ağaçlı yeşil alanın rehabilite edilerek bu alanda sosyal ihtiyaçlara yönelik müştemilatların inşaatı ve vahşi haldeki alanın yeniden elden geçilerek çevre düzenlemesinin yapılması ve Mesire Yeri ve Doğal Dinlenme Alanı olarak hizmete açılması planlanıyor.

* Pınarhisar Turizmi tanıtılıp geliştirilecek

“Turizm alanında sınırötesi işbirliği ağı Topolovgrad- Pınarhisar Projesi” ise Bulgaristan’ın Topolovgrad Halk Eğitim Merkezi lider olacak, Pınarhisar Belediyesi de partner olarak yer alacak. Projede Pınarhisar Turizmi’nin tanıtımının yapılması ve geliştirilmesi, sınır ötesi cazibesini arttırılması ve bu yönle orta ve uzun vadede ilçe ekonomisine gelir elde edilmesine katkı sağlaması amaçlanıyor.

*  Cingöz; “İki porjemiz birden kabul gördü”

Güçlü bir Pınarhisar için herkesin elini taşın altına koyacağını ifade eden Başkan Mustafa Cingöz; “Her zaman söylediğim gibi Pınarhisar’ımızın projelere ihtiyacı var; hayal projeler olarak isimlendirdiğimiz fakat Pınarhisar’da yapılması mümkün olan, halkımıza güzellikler getirecek, mutlu edecek projeler bunlar. Belediyemiz bünyesinde görev yapan çalışanlarımız ile çalışkan bir ekibimiz var. Vatandaşlarımızın bizlerden beklentileri yüksek ve herkes kendi üzerine düşen görevi fazlası ile yapacak. Şuanda kabul gören 2 Sınır Ötesi (IPA) Projemiz var. “YEŞİL; Büyüme, Sorumluluk, İşbirliği, Ekoloji ve Doğa” ve “Turizm Alanı’ndan Sınır Ötesi İşbirliği Ağı Topolovgrad- Pınarhisar Projesi” Birçok belediyeden projeler sunuldu. Bizim iki projemizde birden kabul gördü. Birinde lider, diğerinde partneriz. Hepimiz elimizi taşın altına koyarak güçlü Pınarhisar’ı hep birlikte inşa ediyoruz. Bizler güzel projelerin altına imzalarımızı attık, bundan sonra da atmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com