Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 25 Kasım 2016 1150 Görüntüleme

“Öğretmenlik bir fedakarlık mesleğidir”

* Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım her çocuğun hayatında iz bırakan bir öğretmen olduğunu söyleyerek; “Her çocuğun hayatında iz bırakan bir öğretmen vardır. Öğretmenlik bir meslek değil bir yaşam bicimidir, bunu her fırsatta dile getirmeye çalışıyorum. Öğretmen dersi bittince önlüğünü asar gibi mesleğini okulda bırakıp çıkamıyor. Öğretmenliği onunla birlikte geliyor, onun için öğretmen rol model olmak zorunda” dedi.

HABER MERKEZİ

Kırklareli’de görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarından oluşturulan Kırklareli Basın Platformu, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım’ı makamında ziyaret etti.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Kırklareli Basın Platformu’nun içerisinde yer alan birçok basın mensubu tarafından gerçekleştirilen ziyaret sırasında; Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım’ın ve tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü kutlandı.

Gerçekleşen ziyarette; Platform Koordinatörü DHA Kırklareli İl Temsilcisi Selçuk Vurucu, Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Savaş Eskici, Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi Haber Muhabiri Kadir Sinici, Babaeski Gündem Gazetesi Haber Muhabiri Fırat Maldır AA Kırklareli İl Temsilcisi Özgün Tiran, AA Kırklareli Haber Muhabiri Ufuk Ertop yer aldı.

* Vurucu; “Öğretmenlerimize ne yapsak azdır”

Ziyaret sırasında Kırklareli Basın Platformu adına bir konuşma yapan DHA Kırklareli İl Temsilcisi Selçuk Vurucu, öğretmenliğin çok kutsal bir görev olduğunu söyledi. Öğretmenlere ne yapılsa az olduğunu belirten Vurucu; “Öğretmen aslında inşa eden demek, mimar demek, üreten demektir. Bununla birlikte eğiten, terbiye eden, çocuğun içindeki cevheri ortaya çıkartan kişidir. İnsan yetiştirmek, aynı zamanda bir medeniyet, bir kültür inşasıdır. Öğretmenlerimize, çocuklarımızı çok küçük yaşta emanet ederiz. Onlara şekil veren, onları yoğuran ve onları topluma kazandırandır öğretmen. Her başarılı insanın geçmişinde bir öğretmen vardır. Bugün gerek ülkemizde, gerek dünyada, kimler, hangi dalda başarı elde etmişlerse bunun temeline indiğimiz zaman öğretmenlerin büyük katkısı olduğunu görürüz. Öğretmenlik kutsal bir meslektir. En değerli varlığımızı emanet ettiğimiz, emanet ehli insanlardır. Öğretmenlerimize ne yapsak azdır. Onlar her şeyin en iyisini hak ediyorlar” dedi

* Aşım; “Her çocuğun hayatında iz bırakan bir öğretmen vardır”

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım ise yaptığı konuşmada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Her çocuğun hayatında iz bırakan bir öğretmen olduğunu söyleyen Aşım şunları kaydetti; “Her çocuğun hayatında iz bırakan bir öğretmen vardır. Öğretmenlik bir meslek değil bir yaşam bicimidir, bunu her fırsatta dile getirmeye çalışıyorum. Öğretmen dersi bittince önlüğünü asar gibi mesleğini okulda bırakıp çıkamıyor. Öğretmenliği onunla birlikte geliyor, onun için öğretmen rol model olmak zorunda. Öğretmenlik bir fedakarlık mesleği, bunu sıkça görüyoruz yaşanan hadiselerde. Zihnimizde belleğimizde yer etmiş birçok hadise var, Van depremde kaybettiğimiz öğretmenlerimiz var, Güneydoğu’da 90’lı yıllarda kaybettiğimiz öğretmenlerimiz var, hepsini şükranla minnetle anmamız gerekiyor. Eserine bedel biçilemeyen bir sanatçıdır öğretmen. Çocuklarımızın, geleceğimizin şekillenmesinde öğretmenlere büyük görev düşüyor. Bizler ekip arkadaşlarımız ilimizdeki 3 bin 500 öğretmenimizle bu görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Öğretmenlerimizin sadece bir gün değil tüm günlerde anılması gerekiyor ve yaptıkları işin farkında olunması gerekiyor. Hiçbir çanlı yavrusunu bir başkasına emanet etmez, insan çocuğunu yavrusunu öğretmenlere emanet ediyorlar. Bu emanetin bilincinde olan öğretmenlerimizde ilimizde görev yapaya çalışıyorlar. Çocuklarımızı geleceğe hazırlamaya, ülkemizin yarınlarına hazırlamaya çalışıyoruz. Bu uğurda kaybettiğimiz, şehit olan öğretmenlerimize tekrar minnetle ve şükranla anıyoruz. Emekli olan öğretmenlerimizde hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Bütün öğretmenlerimizin de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com