Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 5 Ocak 2017 1048 Görüntüleme

Meclis’te gündem maddeleri görüşülüp, karara bağlandı

HABER MERKEZİ

Kırklareli İl Genel Meclisi Ocak Ayı 3. Birleşim Toplantısı 04 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 11.00’de yapıldı. Gerçekleştirilen gündem maddeleri görüşülerek, karara bağlandı.

Gündemin ilk maddesinde bir önceki birleşime ait tutanak özetleri görüşüldü. Görüşülen tutanak özetleri oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 2. maddesinde 2017 Yılı Sözleşmeli Personel istihdamı ve personele ödenecek net ücretlerin belirlenmesine ait telif görüşüldü. Görüşülen teklif İl Genel Meclis Üyelerinin görüşleri doğrultusunda oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Gündemin 3. maddesinde ise Karadere ve Armağan Köyleri arasında yer alan ormanlık alanda Rüzgar Enerji Santrali kurulması amacı ile hazırlanan ve İl Genel Meclisi tarafından onaylanan İmar Planları’nda, inşaat çalışmaları sırasında bazı tribün bağlantı yollarında değişikliğe gidilmesinin zaruri olduğundan 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği yapılması teklifi görüşüldü. Görüşülen madde kapsamında, konunun daha ayrıntılı şekilde araştırılması için İmar ve Bayındırlık komisyonuna havalesi istendi. Oy birliğiyle gündem maddesi için İmar ve Bayındırlık komisyonuna havale edildi.

Gündemin 4. maddesinde Babaeski İlçesi Ertuğrul Köyü köy yerleşik alanının yeniden tespit edilmesi teklifi hakkında İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi istendi. Rapor, Mehmet Gülay Erkol tarafından okundu. Okunan rapor çerçevesinde sınırların genişletilmesi gerektiği ifade edildi. Komisyon raporu yapılan oylamada oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. maddesinde ise Pehlivanköy ilçesi Yeşilova Köyü köy yerleşik alanının yeniden tespit edilmesi teklifi hakkında İmar ve Bayındırlık komisyonu tarafından hazırlanan raporun görüşülmesi istendi. Rapor, Mehmet Gülay Erkol tarafından okundu. Okunan rapor çerçevesinde sınırların genişletilmesi gerektiği ifade edildi. Komisyon raporu yapılan oylamada oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 6. ve 7. maddesinde Pehlivanköy İlçesi Doğanca Köyü ve Pehlivanköy ilçesi Kuştepe Köyü köy yerleşik alanının yeniden tespit edilme teklifi görüşüldü. Rapor, Mehmet Gülay Erkol tarafından okundu. Okunan rapor çerçevesinde sınırların genişletilmesi gerektiği ifade edildi. Komisyon raporu yapılan oylamada oy birliği ile kabul edildi.

Kırklareli İl Genel Meclisi Ocak Ayı 3.birleşim toplantısı (bugün) 5 Ocak 2017 Perşembe günü saat 11.00’da İl Genel Meclis Toplantı Salonu’nda yapılacak.

 

 

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com