Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 5 Nisan 2018 828 Görüntüleme

Meclis, 3 gündem maddesini daha karara bağladı

Haber merkezi

Kırklareli İl Genel Meclisi Nisan Ayı 3. Birleşim Toplantısı yapıldı. 04 Nisan 2018 Çarşamba günü saat 11.00’de Gerçekleştirilen toplantıda 3 gündem maddesi daha görüşülerek, kabul edildi.

Kırklareli İl Genel Meclisi Nisan Ayı 3. Birleşim Toplantısı’nda ilk olarak bir önceki gündeme ait tutanak özetleri görüşüldü. Görüşülen tutanak özetleri oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra ise CHP Grup Başkan Vekili Bora Terzi, söz alarak, gündemin 2. Maddesi’nde bulunan 2017 yılı iş ve işlemlerine ilişkin Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan raporun daha sonra görüşülmesini ve diğer gündem maddelerinin okunmasını önerdi.

Kabul edilen bu önerinin ardından gündemin 2. Maddesinde Demirköy İlçesi Beğendik Köyü sınırlarında bulunan Balıkçı Barınağına ilişkin 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı yapılması esas olmak üzere konu hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na görüş bildirilmesi hakkında İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan rapor okundu.

Komisyon raporu İl Genel Meclis Üyesi Yeşim Girgin tarafından okunurken, raporun titiz bir şekilde hazırlandığı ve olumlu yönde görüş bildirildiğini dile getirdi.

Okunan komisyon raporunun ardından yapılan oylamada; İl Genel Meclis Üyesi Gürcan Kırım komisyon raporuna red verirken, diğer Meclis Üyelerinin oy çokluğu ile komisyon raporu kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesinde de Kırklareli Merkez İlçe Asilbeyli Köyü 1710 taşınmaz üzerinde konut alanı amaçlı 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı yapılması teklifi görüşüldü. Görüşülen konunun ardından İmar ve Bayındırlık Komisyon Raporu tekrardan İl Genel Meclis Üyesi Yeşim Girgin tarafından okundu. Girgin, konuşmasında; Komisyonun olumlu görüş bildirdiğini aktardı.

Okunan komisyon raporundan sonra yapılan oylamada oy birliği ile Komisyon Raporu kabul edildi.

Kırklareli İl Genel Meclisi Nisan Ayı 4. Birleşim Toplantısı 5 Nisan 2018 Perşembe günü (bugün) saat 11.00’da İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda yapılacak.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com