Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 6 Ekim 2016 1070 Görüntüleme

Meclis 2017 Yılı Yatırım ve Çalışma Programı Taslağı’ndaki talepleri değerlendirdi

HABER MERKEZİ

Kırklareli İl Genel Meclisi Ekim Ayı 4. Birleşim Toplantısı 6 Ekim 2016 Perşembe günü saat 11.00’da yapıldı. Gerçekleşen İl Genel Meclis Toplantısı’nda Kırklareli İl Özel İdaresi 2017 Yılı Yatırım ve Çalışma Programı Taslağı bütçe yönünden ele alınarak değerlendirildi.

Kırklareli İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda yapılan 4. Birleşim Toplantısında Plan ve Bütçe Komisyon Raporu Komisyon Başkanı Serdar Dura tarafından okundu.

Kırklareli İl Özel İdare hizmet birimlerinden gelen projeler toplam tutarının 63 milyon 400 bin 505,59 TL olduğunu belirten Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Serdar Dura;  Kırklareli Valiliği İl Müdürlüklerinden gelen projelerin toplam tutarının ise 66 milyon 2 bin 818 TL olduğunu ifade etti.

Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Serdar Dura, okuduğu komisyon raporunda; “Komisyonumuz havale edilen konu için kendi arasında toplanarak 2017 yılı yatırım ve çalışma programı taslağını incelemiş, Strateji Geliştirme Müdürlüğü yetkililerinde konuyu ilişkin bilgi almış, İl Özel İdare Birim Müdürlükleri’nin, 5 İlçe Kaymakamlığı’nın, Kırklareli Valiliği İl Müdürlükleri’nin talepleri değerlendirilerek aşağıda açık dökümü yapılan komisyon raporunu hazırlamıştır. 2017 Yılı Yatırım ve Çalışma Programı Taslağı’ndaki talepler İl Özel İdaresi Hizmet Birimleri, Kırklareli Valiliği İl Müdürlükleri ile 5 Adet İlçe Kaymakamlığı’ndan geldiği için Komisyonumuz çalışmalarını bu ana başlıklar altında yapmıştır” dedi.

Kırklareli İl Özel İdaresi Hizmet Birimleri’nin ve Kırklareli Valiliği İl Müdürlükleri’nin taleplerini okuyan Komisyon Başkanı Serdar Dura daha sonra ise Kaymakamlıklardan gelen talepleri okudu.

Kaymakamlıkların taleplerini okuyan Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Serdar Dura; “Pınarhisar Kaymakamlığı’nca yeni projeler başlığı altında ekli listede yer alan 7 adet projenin 2017 yılı yatırım ve çalışma programına alınması yönünde talepte bulunulmuş bunların hiçbirisi için fiyatlandırma yapılmamıştır. Pınarhisar Kaymakamlığı’nca önceki yıl yatırım ve çalışma programında yer alıp uygulanmayan projeler ile devam eden projelere ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Pehlivanköy Kaymakamlığı’nca yeni projeler başlığı altında ekli listede yer alan 5 adet projenin 2017 yılı yatırım ve çalışma programına alınması yönünde talepte bulunulmuş bunların hiçbirisi için fiyatlandırma yapılmamıştır. Pehlivanköy Kaymakamlığı’nca önceki yıl yatırım ve çalışma programında yer alıp uygulanmayan projeler ile devam eden projelere ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Vize Kaymakamlığı’nca yeni projeler başlığı altında ekli listede yer alan 13 adet projenin 2017 yılı yatırım ve çalışma programına alınması yönünde talepte bulunulmuş bunların hiçbirisi için fiyatlandırma yapılmamıştır. Vize Kaymakamlığı’nca önceki yıl yatırım ve çalışma programında yer alıp uygulanmayan projeler ile devam eden projelere ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Babaeski Kaymakamlığı’nca yeni projeler başlığı altında ekli listede yer alan herhangi bir projenin bulunmamaktadır. Babaeski Kaymakamlığının önceki yıl yatırım ve çalışma programında yer alıp uygulanmayan projeler de 1 adet proje bulunmaktadır. Kofçaz Kaymakamlığı’nca yeni projeler başlığı altında ekli listede yer alan 116 adet projenin 2017 yılı yatırım ve çalışma programına alınması yönünde talepte bulunulmuş bunların hiçbirisi için fiyatlandırma yapılmamıştır. Kofçaz Kaymakamlığı’nca önceki yıl yatırım ve çalışma programında yer alıp uygulanmayan projeler ile devam eden projelere ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamıştır” diye konuştu.

Okunan Plan ve Bütçe komisyon raporunun ardından oylama yapıldı. Yapılan oylama sonucunda komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi. Okunan komisyon raporunun ardından Kırklareli İl Genel Meclisi’nde gündem maddeleri görüşülerek,  tek tek karara bağlandı.

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

SARIMSAK ÖZÜNE DÖNECEK

SARIMSAK ÖZÜNE DÖNECEK

Tema Tasarım | Osgaka.com