Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 9 Şubat 2018 1020 Görüntüleme

“KUMPASLA KARŞI KARŞIYAYIM”

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi hakkında çıkan iddiaları basın toplantısı ile cevapladı

KUMPASLA KARŞI KARŞIYAYIM

* Bazı medya organlarında hakkında çıkan iddialarla ilgili olarak Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi 08 Şubat 2018 Perşembe günü saat 20.00’de makamında bir basın toplantısı düzenledi. Hakkındaki iddiaları yalanlayarak, kumpasla karşı karşıya olduğunu ifade eden Vali Çiftçi; “Açıklamalar tutarsız, kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Yargı önünde sonuna kadar hesaplaşacağız” dedi.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi, Bursa’nın Mudanya Kaymakamı olduğu dönemde tanıştığı M.Ö.’yü kaçırıp ormanlık alanda dövdüğü iddialarının yer aldığı bazı basın organlarındaki haberlerin tutarsız ve asılsız olduğunu söyledi.

* “İftira ve asılsız haberler yayınlanmıştır”

08 Şubat 2018 Perşembe günü saat 20.00’de makamında düzenlediği basın toplantısında hakkındaki iddiaları cevaplayan Vali Orhan Çiftçi haberlerin asılsız ve yalanlarla dolu olduğunu belirterek; “Değerli basın mensupları şahsımla ilgili basında bir takım iftiradan oluşan asılsız haberler maalesef yayınlanmıştır. Bundan dolayı bu açıklamayı zaruret olarak gördüm. Bugün şahsımla ilgili bazı basın yayın organlarında yer alan iftira niteliğindeki iddialar ile ilgili şu açıklama yapmam zorunluluğu doğmuştur” dedi.

* “Çıkarları zarar gören kişiler şahsımla ilgili iftira attılar”

Kamu hizmetinde haktan, hukuktan, doğruluktan, devlete ve millete bağlılığından asla taviz vermediğini vurgulayan Orhan Çiftçi; “21 yıllık kamu hizmetimde haktan, hukuktan, doğruluktan, devletime ve milletime bağlılığımdan asla taviz vermedim. Görev yaptığım her yerde halk ile iç içe oldum. Daima halkımızın çıkarlarını gözettim. Bu durumdan rahatsız olanlar elbet olmuştur. Devletime, milletime ve aileme halel verecek hiçbir faaliyetin içerisine girmedim. Bundan sonrada asla girmeyeceğimi beni tanıyanlar ve halkımız bilir. Çıkarları zarar gören birileri tarafından kamuoyunda şahsımla ilgili yayınlayan görüntülerde meczup bir kişinin saldırısını ve iftiralarını içeren haberlerle izzet ve onurum alçakların kullandığı kumpas taktiği ile itibar suikastine kurban edilmeye çalışılmaktadır. Bu haysiyet cellatları bu taktiklerini her dönem kendilerine tehdit olarak gördükleri kişilere karşı yapmış ve yapmaya da devam etmektedirler” diye konuştu.

* “Taciz ve tehditlerden sonra koruma kararı aldırdım”

M.Ö.’nün kendisinden yardım istediğini ancak kendisinden yardım alamayınca M.Ö.’nün tehdit ve tacizlerine maruz kaldığını kaydeden Vali Orhan Çiftçi; “Konu yargıya intikal etmişken, tek taraflı bir iddia ve iftirayı basınımızın haber diye vermesi maksatlı bir yayın yapıldığını göstermektedir. Söz konusu iddialar 9 ay öncesine aitken neden şimdi servis edildiği de kamuoyu tarafından sorgulanmalıdır. Ben söz konusu haberde adı geçen M.Ö. ile ben Mudanya Kaymakamıyken, Belediye Özel Kalemi olması münasebeti ile tanışmaktayım. Kendisi belediye yönetiminin değişmesi ile vekalet ettiği özel kalem müdürlüğü işinden uzaklaştırılmış ve benden yardım istemiştir. Benden de bu yardımı bulamayınca beni telefonla tehdit ve taciz etmiştir. Kendiside basına verdiği demeçte açıkça ifade etmektedir.  Söz konusu adı geçen M.Ö. ile Mudanya Kaymakamlığı görevindeyken Mudanya Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nde çalışması münasebeti ile tanışmaktayım. Kendisi Belediye Yönetiminin değişmesi ile Özel Kalem Müdürlüğü işinden uzaklaştırılmış ve benden yardım istemiştir. Benden de bu yardımı bulamayınca beni telefonla tehdit ve taciz etmiştir. Kendisi verdiği demeçte bunu açıkça belirtmektedir. Ben söz konusu haberde adı geçen Mudanya Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’nde çalışması münasebeti ile tanışmaktayım. Kendisiyle başkaca asla bir hukukumuz olmamıştır. Beni ve ailemi taciz etmemesi için yaklaşık 3 ay önce koruma kararı aldırdım. Soruşturmanın gizliliği çerçevesinde başkada açıklama yapacak durumda değilim” şeklinde konuştu.

* “Habercilik yanlı haber yapmak değildir. Yorumsuz haber yapmaktır”

Ahlaksızca ve maksatlı haberler yapıldığını aktaran Vali Orhan Çiftçi; “Basın mensuplarımızı vicdana davet ediyorum. Çok ahlaksızca haber yapılıyor. Maalesef diğer tek taraflı dinlenmeden haber yapılıyor. Tabiki buda bizim onurumuzu zedelenmektedir. Habercilik yanlı haber yapmak değildir. Yorumsuz haber yapmaktır. Bütün basın mensuplarımızı tarafsız haber yapmaya davet ediyorum” cümlelerini kullandı.

* “Bu konuyu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum”

M.Ö.’nün ifadelerinin tutarsız ve çelişkili olduğunu dile getiren Vali Orhan Çiftçi; “Hangi açıklamasına bakarsanız bakın, hepsi tutarsız. Hepsi birbiri ile çelişmektedir. Ben konuyu da kamuoyunun vicdanına bırakıyorum. Haksız bir makam elde etmek için beni basamak olarak kullanmak istemiş, şahsa istediği makamlar verilmeyince benim desteğim verilmeyince kadınlık onurunu da ayaklar altına alarak, aile babası itibarımı, eş itibarımı ve devlet adamlığı itibarımı zedelemek için böyle bir yola müracaat etmiştir. M.Ö. adlı hanımefendinin geçmişi ile ilgili internet araştırmasını yaparsanız, her şeyi göreceksiniz. Kişisel hukukumu, aile onurumu, mesleki duruşumu hiçbir suretle çıkarları zarar görmüş, birilerinin şahsi hırs ve emellerine feda etmeyeceğimi de açıkça ifade ediyorum. Bu kişiler ile yargı önünde sonuna kadar hesaplaşacağımı ve gerekli açıklamaları da bundan sonra avukatımın yapacağını kamuoyuna saygıyla duyuyorum” ifadelerini kullandı. (Savaş Eskici-Kadir Sinici)

 

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com