Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 23 Aralık 2016 1072 Görüntüleme

Kontrol Kurulu ile Geçici Kontrol Kurulu Üyeleri belirlendi

* Kırklareli’de yayınlanmakta olan gazetelerin denetlenmesinde görev alacak Kontrol Kurulu Asil Üyeliği’ne ZORTUL Medya Grup bünyesinde Kırklareli merkez ilçede yayınlanan Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Savaş Eskici ile Geçici Kontrol Kurulu Yedek Üyeliği’nde de yine ZORTUL Medya Grubu bünyesinde Babaeski’de yayınlanmakta olan Söz Gazetesi Yazı İşleri Müdrürü Ayçin Candan seçildi.

HABER MERKEZİ

Kırklareli merkezinde ve İlçelerde yayınlanan resmi ilan yayınlama hakkı bulunan veya bekleme sürecinde olan gazetelerin denetlenmesinde görev alacak Kontrol veya Geçici Kontrol Kurulları’nın Basın Kartı Sahibi Fikir İşçisi Üye Adayları Belirleme Toplantısı yapıldı.

Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı başkanlığında 22 Aralık 2016 Perşembe günü saat 14.00’te Kırklareli Valiliği Toplantı Salonu’nda  yapılan gazetelerin denetlenmesinde görev alacak Kontrol v Geçici Kontrol Kurulları’nın Basın Kartı Sahibi Fikir İşçisi Üye Adayları Belirleme Toplantısı’nda; ZORTUL Medya Grup bünyesinde Kırklareli merkez ilçede günlük olarak yayın yapan Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Savaş Eskici İl Kontrol Kurulu Asil Üyesi olurken, Geçici Kontrol Kurulu Yedek Üyesi yine ZORTUL Medya Grup bünyesinde Babaeski’de günlük yayın yapan Söz Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ayçin Candan oldu.

Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı, burada yaptığı konuşmasında; “Basın İlan Kurumu Resmî İlân ve Reklâmlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliği 05.10.2016 tarihli ve 29848 sayılı Resmi gazete yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu yönetmeliğin  Kontrol Kurulları ve Denetleme konulu 87. maddesi, Kontrol kurullarının oluşturulmasında yetki konulu 88. maddesi, üye adaylarının tespiti konulu 89. maddesi ve Valilikler tarafından kontrol kurullarının oluşturulması konulu 98. maddesine istinaden; İlimiz merkezinde ve İlçelerimizde yayınlanan resmi ilan yayınlama hakkı bulunan veya bekleme sürecinde olan gazetelerin denetlenmesinde görev alacak Kontrol veya Geçici Kontrol Kurulları’nın Basın Kartı Sahibi Fikir İşçisi Üye Adayları Belirleme Toplantısı’na gazetelerin Sorumlu Yazı İşleri Müdürleri ve Asgari Kadrolarındaki Fikir İşçileri’nin katılımı ile Valilik Atatürk Toplantı Salonunda yaptık” dedi.

Basın Kartı Sahipleri ve Sürekli Basın Kartı bulunanlar arasında çekilen kuraya göre İl Kontrol Kurulu Asil Üye Savaş Eskici, Yedek Üye Halit Kaplan olurken, Geçici Kontrol Kurulu Asil Üye Bahar Satılmış Yedek Üye Ayçin Candan oldu.

Seçilen üyelerin hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Kocakundakçı; tüm basın emekçilerinin yeni yıllarını kutladı.

 

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com