Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 3 Eylül 2016 1054 Görüntüleme

Komisyon Raporları Oybirliğiyle kabul edildi

HABER MERKEZİ

Kırklareli İl Genel Meclisi Eylül Ayı 2. Bileşimi 2 Eylül 2016 Cuma günü saat 10.30’da İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kırklareli İl Genel Meclisi Eylül Ayı 2. Birleşimi’nde Komisyon Raporları’nın titizlik ile hazırlandığı belirtilip, okunan Komisyon Raporları oybirliğiyle kabul edildi.

Kırklareli İl Genel Meclisi’nde ilk olarak bir önceki bileşime ait olan tutanak özetleri okundu. Okunan tutanak özetleri ne itirazın olmamasından dolayı oy birliği ile tutanak özetleri kabul edildi.

Daha sonra gündemin 2. maddesinde yer alan İl Genel Meclisi’nin 07/06/2016 tarih ve 183 sayılı kararı ile tahsis edilen Lüleburgaz İlçesi Yenitaşlı Köyü Kilitli Parke Taşı yapımı işi için Birliklere Yardım Tertibi’nde yer alan 24 bin 428,17 TL ödeneğin Lüleburgaz İlçesi Yenitaşlı Köyü’ne Gasilhane Yapımı işinde kullanılmak üzere Plan Proje Müdürlüğüne aktarılması ile ilgili yazılı önergenin görüşüldü. Gündem maddesinden sonra Kırklareli İl Genel Meclisi’nde bulunan Grup Başkanları tarafından olumlu oy kullanılacağı bildirildi. Yapılan oylama sonucunda gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. maddesinde İl Genel Meclisi’nin 05/08/2016 gün ve 229 sayılı kararı ile ertelenen İlimiz Lüleburgaz İlçesi Sakızköy Köyü’nün “Tarımsal Alt Bölge ve Gelişme Konut Alanı” amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planlarının yeniden değerlendirilmesi hususunun da İmar ve Bayındırlık Komisyonunca hazırlanan rapor görüşüldü. Komisyon raporu İl Genel Meclis Üyesi M. Gülay Erkol tarafından okundu. Okunan Komisyon Raporu oylamaya sonuldu. Oylamadan önce raporun titizlikle hazırlandığı belirtildi. Yapılan oylama sonucunda komisyon raporu oybirliğiyle kabul edildi.

Gündemin 4. maddesinde yer alan İl Genel Meclisi’nin 05/08/2016 gün ve 230 sayılı kararı ile ertelenen İlimiz Vize İlçesi Evrencik Köyü köy yerleşik alanının yeniden tespit edilmesi hususunun da İmar ve Bayındırlık Komisyonunca hazırlanan rapor yine İl Genel Meclis Üyesi M. Gülay Erkol tarafından okundu. Okunan raporun ardından oylamaya geçildi. Yapılan oylama sonucunda komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. maddesinde yer alan ve daha önceleri de Kırklareli İl Genel Meclisi’nde konu olarak görüşülen İl Genel Meclisi’nin 05/08/2016 gün ve 232 sayılı kararı ile ertelenen İlimiz Babaeski İlçesi, Terziler Köyü koy yerleşik alanının yeniden tespit edilmesi hakkında İmar ve Bayındırlık Komisyonunca hazırlanan rapor görüşüldü. Bu madde de daha önce olduğu gibi İl Genel Meclis Üyesi M. Gülay Erkol tarafından okundu. Okunan rapor sonrasında oylama yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Komisyon Raporu oybirliğiyle kabul edildi.

Gündemin 6. maddesinde yer alan İl Genel Meclisi’nin 05/08/2016 gün ve 233 sayılı kararı ile ertelenen İlimiz Merkez İlçesi, Karakoç köyü, 135 ada, 9 parselde “Sosyal Tesis Alanı” amaçlı 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ve “Yurt Alanı” amaçlı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı yapılması hakkında İmar ve Bayındırlık Komisyonunca hazırlanan rapor sunuldu. Komisyon Raporu İl Genel Meclis Üyesi Okay Şeran tarafından okundu. Okunan komisyon raporunun ardından oylamaya geçildi. Komisyon raporu oybirliğiyle kabul edildi.

Görüşülen komisyon raporlarının ardından bir sonraki Kırklareli İl Genel Meclisi’nin 3. Birleşimi’nin 5 Eylül 2016 Pazartesi günü saat 10.30’da yapılması kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca komisyon raporlarının İl Genel Meclis Üyelerinin titizlikle çalıştığı ve bunun sonucunda güzel raporların İl Genel Meclisi’ne sunulduğu sözleri aktarıldı.

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Kıbrıs Gazilerine Ziyaret

Kıbrıs Gazilerine Ziyaret

Tema Tasarım | Osgaka.com