Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 19 Ağustos 2016 1107 Görüntüleme

KLÜ’ye Kayıtlar’da son gün

HABER MERKEZİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 29 Temmuz-4 Ağustos 2016 tarihleri arasında alınan 2016-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme tercih sonuçların açıklanmasının ardından Kırklareli Üniversitesi’ni (KLÜ)  Tercih edenler için kayıt için son.

Kurulduğu 2007 yılından bu yana hızla büyüyen ve Türkiye çapında öğrenciler tarafından tercih edilen Kırklareli Üniversitesi’ne yeni öğrenci kayıtları 15-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

İlk kayıt işlemleri 15 Ağustos 2016 Pazartesi günü Fen Edebiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ile başladı, 19 Ağustos 2016 Cuma Günü Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Pınarhisar Meslek Yüksekokulu ve sona erecek.  Mazeretli Kayıt. Kırklareli Üniversitesi’nden yapılan açıklamada; “Yerleştiğiniz birimin kayıt gününde gelmeniz gerekmektedir” denildi.

* Kayıt İçin Gerek Belgeler

Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi. (Başarı belgesi veya öğrenci belgesi gibi belgeler mezuniyet belgesi yerine kullanılmaz.)

Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge. (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

ÖSYS Yerleştirme Sonuç Belgesi çıktısı.

İnternet üzerinden doldurulan ön kayıt formu çıktısı.

Nüfus cüzdan fotokopisi.

6 adet 4,5 x 6 ebadında fotoğraf. (son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır.)

Öğrenim ücretinin yatırıldığına ilişkin banka makbuzu. (İkinci Öğretim öğrencileri ile bir yükseköğretim programına kayıtlı olup, üniversitemizde ikinci bir yükseköğretim programına kayıt yaptıKracak adaylar için)

Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri için tam teşekküllü bir devlet hastanesi veya özel hastaneden alınacak Sağlık Kurulu Raporu.

29 yaşını doldurmuş olan öğrenciler için Askerlik Durum Belgesi.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı öğrencileri için:

Adli sicil kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmadığına dair belge.

Bayanlar için 160-180 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).

Erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).

Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuğa uygun olduğuna dair rapor almaları gerekmektedir.) Raporda boy ve kilo belirtilmelidir.

Kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmamak.

* Kayıt için önemli açıklamalar

Kırklareli Üniversitesi kesin kayıt işlemleri için yaptığı önemli açıklama için şunları kaydetti;

“E-kayıt yapmayan/yapılamayan öğrenci adayları için kayıtta şahsen veya öğrenci adına alınmış noter vekaleti ile başvuru yapılması gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Sağlık, askerlik, hükümlülük vb. durumlarda bizzat başvuramayan adayların kayıt işlemleri noter tasdikli vekaletname ile yapılabilir. Belirtilen belgelerden herhangi biri eksik ise kayıt yapılmaz. İlan edilmiş tarihlerde kayıt yaptırmayan adaylar herhangi bir hak iddia edemez. Elektronik kayıt yaptıran öğrencilerin kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için istenilen belgeleri ve ders kayıt formlarını 23 Eylül 2016 tarihine kadar eğitim görecekleri Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu Öğrenci İşleri Bürosuna teslim etmeleri gerekmektedir. Sağlık Yüksekokulu ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun tüm programları, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunun Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programlarına yerleşen adayların kayıt işlemleri için şahsen başvurmaları gerekmektedir.” (Kadir Sinici)

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com