Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 20 Nisan 2021 333 Görüntüleme

“Kırklareli’ye kadın eli değmeli”

Kırklareli Kent Konseyi Başkan AdayıDt. Yasemin Açık Ertaş;

“Kırklareli’ye kadın eli değmeli”

*Kırklareli Kent Konseyi Başkalığına adaylığını açıklayan Dt. Yasemin Açık Ertaş; “Temsili demokrasinin çıkmazları arasında, kimi kararlarda çok büyük kalabalıkların kendi hayatlarında büyük yıkımlara yol açan karar süreçlerine doğrudan doğruya katılamaması üzücüdür. ‘Uzaktaki kalabalıklar olmak yerine katılımcı olma’ fikrinin hayata geçmesinin kıymetinin altını çizerek konsey bileşenleri temsilcilerinin desteği ile yeni dönemde bayrağı devralarak ‘Kırklareli’ye kadın eli değmeli ‘diyor, Kent Konseyi başkanlığına adaylığımı açıklıyorum” dedi.

Haber Kadir Sinici

21 Mayıs Cuma günü yapılacak olan Kırklareli Kent Konseyi Başkanlığı seçimleri için,  Diş Doktoru Yasemin Açık Ertaş, adaylığını açıkladı. Kırklareli siyasetinde tanınmış bir olan ve alanında başarılı bir diş doktoru olan Dt. Yasemin Açık Ertaş, “Kırklareli’ye kadın eli değmeli” diyerek Kırklareli Kent Konseyi Başkalığına aday olduğunu söyledi. “Kent konseylerinin kadınlar, gençler, çocuklar,engelliler, + 65 yaş grubu gibi sesi az duyulan grupların kendini ifade etmesine olanak yaratmak, kentin doğal ve kültürel yapılarına sahip çıkmak, korumak, hemşehrilik bilincini geliştirmek,kentin gündemine yönelik ortak aklın oluşmasına katkı sunmak, konsey çatısı altında üretilen fikirlerin belediyeye iletilmesini sağlamak gibi görevleri ayrıntılı biçimde kent konseyi yönetmeliğinin 6. maddesinde tarif edilmiştir” diyen Ertaş, yapığı açıklamada şunları kaydetti; “Yani  gündelik yaşam kalitesi, çevre koşullarını, belediyenin sunduğu hizmet niteliğini artırmak üzere kurulmuş yurttaşlar meclisi, bir tür fikir üretim fabrikasıdır. 2007’de kurulan Kırklareli Kent Konseyi demokrasi, katılımcılık, uzlaşma ve rekabetçilikten arınmış tartışma kültürünü geliştirmeyi başarmış mevcut konseyler arasında kendini kanıtlamış örnek bir konseydir. Temsili demokrasinin çıkmazları arasında, kimi kararlarda çok büyük kalabalıkların kendi hayatlarında büyük yıkımlara yol açan karar süreçlerine doğrudan doğruya katılamaması üzücüdür. ‘Uzaktaki kalabalıklar olmak yerine katılımcı olma’ fikrinin hayata geçmesinin  kıymetinin altını çizerek konsey bileşenleri temsilcilerinin desteği ile yeni dönemde  bayrağı devralarak ‘Kırklareli’ye kadın eli değmeli ‘diyor, Kent Konseyi başkanlığına adaylığımı açıklıyorum. Katılımcılığın en üst seviyede olduğu, birey ve özgürlükler kavramının en iyi şekilde harmanlandığı mutlu insanlar kenti Kırklareli’mizin  bu sıfatını markalaştırmak yolunda bakış açılarının,fikirlerin çoğalması, olabildiğince fazla birikimin aktarılması adına gelin bu yolda hep birlikte yürüyelim.”

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yeşilyurt Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.