Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 26 Şubat 2018 925 Görüntüleme

Kırklareli’de AK Kadınlar “Aslı Karakahya ile yola devam” dedi

* Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Aslı Karakahya; “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Biz kadınlar olarak minnet ve şükranlarımızı buradan sunmak istiyorum. Genel Başkanımızın bize duyduğu güven ile bizler, bir yandan siyasetten ekonomiye, eğitimden sağlığa, kültürden sanata hayatın her alanında aktif roller üstleniyoruz. Bir yandan da vatanımızın gelecek nesillerini yetiştiriyoruz. Ve bu da gösteriyor ki kadın siyasetin “nesnesi” değil, siyasetin “öznesidir”. Biz kadınlar, bu kutlu davanın bilinç ve sorumluluğuyla Türkiye’nin ve Dünyanın en büyük siyasi hareketinin gönül erleri olarak, ziyaret ettiğimiz her platformda kadınlarımızın gönüllerine köprü kurarak, gönülleri fethederek, sevda ile yolumuza devam edeceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ

Kırklareli’nin “AK Yüzü” olan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi şölen havasında gerçekleşti. Kongrede; AK Parti’nin Türkiye’de En Genç İl Kadın Kolları Başkanlarından biri olan Aslı Karakahya tekrardan AK Parti Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı olarak seçildi.

AK Parti Kırklareli 5. İl Kadın Kolları Olağan Kongresi 24 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 14.00’da Rektörlük Kültür Merkezi’nde yapıldı. Gerçekleşen kongre; AK Parti Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Aslı Karakahya’nın açılış konuşmasıyla başlayıp, kongrede divan heyetinin oluşturulması ile başlyadı. Daha sonra ise Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının sonra gündem maddeleri görüşüldü.

* Karakahya; “AK Parti’de kadınlar siyasetin öznesidir”

AK Parti Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Aslı Karakahya, yaptığı konuşmasında; AK Parti döneminde kadınların siyasetin nesnesi olmaktan çok öznesi durumunda olduğunu dile getirdi.

Türkiye’nin kadınlarının tarih boyunca istiklal ve İstikbal mücadelelerinde daima en önde yer aldığını vurgulayan Aslı Karakahya; “5. Olağan İl Kongremize hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Kongremize katılımınızdan dolayı, duyduğum mutluluğu sizlerle paylaşıyor, hepinize en kalbi duygularımla teşekkürlerimi sunuyorum. Öncelikle konuşmama başlamadan önce Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Biz kadınlar olarak minnet ve şükranlarımızı buradan sunmak istiyorum. Genel Başkanımızın bize duyduğu güven ile bizler, bir yandan siyasetten ekonomiye, eğitimden sağlığa, kültürden sanata hayatın her alanında aktif roller üstleniyoruz. Bir yandan da vatanımızın gelecek nesillerini yetiştiriyoruz. Ve bu da gösteriyor ki kadın siyasetin “nesnesi” değil, siyasetin “öznesidir”. Biz kadınlar, bu kutlu davanın bilinç ve sorumluluğuyla Türkiye’nin ve Dünyanın en büyük siyasi hareketinin gönül erleri olarak, ziyaret ettiğimiz her platformda kadınlarımızın gönüllerine köprü kurarak, gönülleri fethederek, sevda ile yolumuza devam edeceğiz. Türkiye’nin istikbaline yön verecek, AK Parti hizmetlerini daimi hale getirecek ve hizmetlerin üzerinde yeni hizmetler katacak bu kutlu yürüyüşün bilincindeyiz. İnşallah önümüzdeki dönemde bayrağı daha yükseklere taşıyacak, yaklaşan 2019 Seçimleri’nde yeni bir tarih yazacak, Kırklareli siyasetinin çehresini değiştireceğiz inşallah. Eğer bir ülkede kadın mutlu ve huzurlu ise ülke de mutludur ve huzurludur. Kadınları dışlayan ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemezler. Bunun bilincinde olan Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve teşkilatımız kadının önündeki engelleri kaldırarak destek olmuştur. Partimizin hak ve inanç özgürlüğü politikası ile kadınlarımız başörtüsü ile meclise girebilmiştir. Kadının üzerindeki elbise ile değil, yüreğindeki inanç ile kafasındaki fikir eri ve düşünceleri ile değerlendirilmesi gerekmektedir. Türkiye’nin kadınları tarih boyunca istiklal ve İstiklal mücadelelerinde daima en önde yer almışlardır. Yeri geldiğinde devletin kuruluşunda, yeri geldiğinde vatanın kurtuluşunda görev alan kahraman kadınlarımızın asla unutulmayacak biz kadınlara öncü olacak bir miras bırakmışlardır. İşte o mirasın eseri olan 15 Temmuz gecesi, o “uzun gecede” bir millet ayağa kalktı. Kadını ile erkeği ile kendilerini yine kendi tankından kendi silahından çıkan mermilerin önüne siper etti. Ecdadımızdan aldığımız düstur Ve Reis-i Cumhurumuzun da her defasında tüm dünyaya haykırdığı gibi biz de sesimizin en yüksek tonuyla diyoruz ki; Başaramayacaksınız, Birliğimizi Bölemeyeceksiniz, Bayrağımızı indiremeyeceksiniz, Ezanlarımızı susturmayacaksınız, devletimizi yıkamayacaksınız. Biz şu inançtayız Biz Kadınlar birlik olduktan sonra önümüzde hiç bir engel duramaz” dedi.

Daha sonra bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz ise kadınların siyasette en iyi yere gelebildiği partinin AK Parti olduğunu söyledi.

Önceki dönemlerde kadınların siyasi ve iş hayatında etkin olmadığını hatırlatan Milletvekili Minsolmaz; AK Parti’nin mücadelesi sonucunda Türkiye’de kadınların kıyafetine bakılmaksızın yüreğine ve aklına bakılarak, siyasi, iş hayatı ve daha birçok alanda kadınlara önem verildiğini kaydetti.

* Milletvekili Minsolmaz; “2001 yılında başlayan hareket 2018 yılında girdiği bütün seçimleri kazanan, siyasi bir başarı ortaya koymuştur”

AK Parti kongrelerinin anlamının önceki başarıları yeni yapılacak olan seçimlerde tazelemek için olduğunu belirten Milletvekili Selahattin Minsolmaz; “2001 yılında Cumhurbaşkanımız bir şiir okumasının ardından Kırklareli halkı Cumhurbaşkanımıza ev sahipliği yaptı. 2001 yılında başlayan hareket 2018 yılında girdiği bütün seçimleri kazanan, siyasi bir başarı ortaya koymuştur. Bunun için kadınlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Siyasetin içerisinde kadınlarımız yer aldılar. Kongrelerimizin sonuncusunu yapıyoruz. Kongrelerin anlamı başarılarımızı yapılacak olan 2019 Seçimlerde yeni başarılar ile tazelemek içindir” diye konuştu.

* Başkan Çiler; “Kadınlar her zaman AK Parti’nin gücüne güç katmıştır”

Daha sonra konuşan AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler de kadınların her zaman AK Parti’nin gücüne güç kattığını ifade etti.

AK Parti’de tek vazgeçilmez kişinin Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu vurgulayan İl Başkanı Alper Çiler; “Kadınlarımız partimizin gücüne her zaman güç katmıştır. Kırklareli’nde, 15 bin 641 kadın üyemiz var.  Bu sayıyı arttırarak, daha da güçlü bir ekip ile 2019 yılında yapılacak olan seçimlerde inşallah güzel sonuçlar alacağız. Partide tek vazgeçilmez kişinin Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı Recep Erdoğan’dır. Hepimizin makamları geçicidir. Diğer parti mensupları içten içe bizleri kıskanıyor, onlara da çağrı yapıyorum. Buyurun gelin. Torunlarınıza anlatacak bir tarihiniz olsun. Bize düşen yeni dönemde Cumhurbaşkanımıza ve Genel Başkanımıza katkı sağlamak olmaktır” şeklinde konuştu.

* Çam; “Kırklareli AK Belediyecilikle iletanışacak”

Son olarak ise konuşan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam; AK Parti’nin hikayesinin Kırklareli’de başladığını ifade etti.

Kırklareli’nin kendileri için çok ayrı bir yere sahip olduğunu aktaran Çam; Kırklareli’nin AK Belediyecilik ile tanışması gerektiğini vurguladı.

Seçimin hemen ardından daha etkin bir biçimde çalışacaklarını söyleyen Çam; “81 İlimizde 921 İlçemizde çalışmalarımız ile 2019’a hazır bir teşkilat yapılanması oluşturacağız. AK Parti, kadınlarımızın yol arkadaşlığı ile büyüdü. Sayın Cumhurbaşkanımız her toplantıda kadın kollarının sorumluluğu bildiriyor. Geçmişteki ana muhalefet partisinin zihniyeti ile şu anki zihniyet arasındaki çok büyük bir uçurumu bizler kadınlar olarak her fırsatta gittiğimiz her kapıda anlatmak gibi bir yükümlülüğümüzde var. Partilerinin il başkanlığına gelmiş kadın bir siyasetçinin ezanlarımıza laf söylemesi, şehitlerimize laf söylemesi, milli ve manevi değerlerimize karşı duruşunu her fırsatta biz seçmenlerimize anlatmak durumundayız. Özellikle ak kadınlarımızın önemli görevlerinden birinin de bu olduğunu bilmesi gerekiyor. Parti meclis üyesi ‘O ezanlar ki şehadetleri dinin temeli ama benim yurdumun üstünde ebedi inlemesin artık nolur ya’ diyecek kadar hadsiz davranabiliyor. PYD terör örgütü değildir diyebiliyor. ‘Nereden bileceğim, nasıl kanıtlayacaksınız’, diğer taraftan ‘şehitler ölmez, vatan bölünmez diye bir cümleyi duymak istemiyorum, en nefret ettiğim cümle bu’, diyebilecek kadar hadsizleşebiliyor. Biz bugün ülkemiz üzerinde oynanan oyunları çok iyi anlayabilen bir kadın kollarıyız. Bunları da her gittiğimiz yerde anlatmak durumundayız. Hepimizi bir araya getiren sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde bir Türkiye sevdamız var. Dolayısıyla 2023 hedeflerimiz içerisinde dünya ekonomisinin ilk 10’una girebilecek bir Türkiye hedefimiz var. Bugün Zeytin Dalı Operasyonunda yüzde 80’ni, 90’ı milli teçhizatların kullanıldığı bir Türkiye’den bahsediyoruz. 3. hava limanı 2018’in sonlarına doğru açılabilecek bir Türkiye’den bahsediyoruz. İşsizlik rakamlarını aşağıya çekmiş, 15 Temmuz hain darbe girişimine rağmen, ekonomisi ayakta durabilen bir Türkiye’den bahsediyoruz. Bizler için 2019 seçimleri çok önemli” diye konuştu. (Savaş Eskici)

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com