Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 16 Nisan 2019 61 Görüntüleme

Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Yeni Başkanı Aydın Karakoç Oldu

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinin ardından Kırklareli İ Genel Meclisi ilk kez toplandı. Yapılan toplantıda, yapılan gizi oylama ile CHP’li Aydın Karakoç Kırklareli İl Genel Meclisi’nin yeni başkanı seçildi.
HABER MERKEZİ
31 Mart 2019 Yerel seçimlerinin ardından Kırklareli İ Genel Meclisi ilk kez toplandı. Yapılan toplantıda, yapılan gizi oylama ile CHP’li Aydın Karakoç Kırklareli İl Genel Meclisi’nin yeni başkanı seçildi.
31 Mart 2019 Yerel seçimlerinin ardından seçilen Kırklareli İ Genel Meclisi Üyeleri, 15 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 10.00’da İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda bir araya geldi.
Meclis Başkanlığını en yaşlı üye sıfatıyla Bayram Sezer yaparken, en genç üyeler Ufuk İn ve Hüseyin Tuzcu ise katip üyelik görevlerinde bulundular.
Sayı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan İl Genel Meclisi, daha sonra ise 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 11. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla İl Genel Meclis Başkanı seçimi yapıldı.
CHP Grubu tarafından Aydın Karakoç ismi önerilirken, AK Parti Grubu tarafından Nihat Sağlam ismi önerildi. Yapılan oylamada, Nihat Sağlam da 9 oy alırken, Aydın Karakoç 15 oy alarak, Kırklareli İl Genel Meclis Başkanı seçildi.
Kırklareli İl Genel Meclis Başkanı Aydın Karakoç, yaptığı konuşmada, Kırklareli adına olumlu işlerin altına imza atacaklarını söyledi.
Kararların oy birliği ile alınması temennisinde bulunan Aydın Karakoç, “Birilerinin baskısı ile değil, hep birlikte kamu yararına, halk adına, doğa adına hep birlikte güzel işler yapacağız. Hepinizin gönlünde bu inancın yattığını da biliyorum. Yapacağımız çalışmaların burada alacağımız kararla oy birliği ile çıkması en büyük isteğimdir. Birlikte Kırklareli için büyük işler yapacağımıza yürekten inanıyorum. Bir önceki dönem başkanlığımda olduğu gibi çoğu çalışmaları oy birliği ile geçirmiştik. CHP, AK Parti ve MHP’li arkadaşlarımız ile çok olumlu işlerin altına imzamızı atmıştık. Görevde olduğum süre içerisinde gönül ve el birliği, İl Özel İdare çalışanları, bilim adamlarının katkılarıyla birlikte iyi bir şekilde çalışacağımıza inanıyorum” dedi.
Yapılan açıklamanın ardından ise 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 11. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla Birinci Başkan Vekili seçimi yapıldı.
CHP Grubu Saffet Üresin’i önerirken, AK Parti Grubu Mehmet Gülay Erkol’u önerdi. Mehmet Gülay Erkol 9 oy alırken, Saffet Üresin 15 oy alarak Birinci Başkan Vekili oldu.
Gündemin 5. Maddesinde 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun i l. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla İkinci Başkan Vekili seçimi yapıldı. CHP Grubu Ufuk İn’i önerirken, AK Parti Grubu Adnan Öz’ü önerdi. Adnan Öz 9 oy alırken, Ufuk İn 15 oy alarak İkinci Başkan Vekili oldu.
Gündemde yer 6. Madde de 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun 3 1. maddesi ve İİ Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla 2 (iki) Asıl Katip Üye seçimi yapıldı.
CHP Grubu Okay Şeran ve İlhan Okumuş’u önerirken, AK Parti Grubu Hüseyin Tuzcu ve Tarık Dökmeoğlu’nu önerdi. Yapılan oylamada, Grubu Hüseyin Tuzcu ve Tarık Dökmeoğlu 9 oy alırken, Okay Şeran ve İlhan Okumuş 15 oy aldı.
Gündemin 7. Maddesinde 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu’nun î İ. maddesi ve İl Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla 2 (iki) Yedek Katip Üye seçimi yapıldı. CHP Grubu tarafından Cem Toptaş ve Arif Akdoğan önerilirken, AK Parti Grubu tarafından Kamer Tuna ve Tarık Akın önerildi. Kamer Tuna ve Tarık Akın 9 oy alırken, Cem Toptaş ve Arif Akdoğan 15 oy alarak, Yedek Katip Üye olarak seçildiler.
Gündemin 8. Maddesinde de 5302 Sayılı 11 Özel idaresi Kanunu’nun 10. maddesi ve 11 Genel Meclisinin Çalışma Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmeliğin 5. maddesi gereğince gizli oyla 3 (üç) Encümen Üyesi seçimi yer aldı.
CHP Grubu Volkan Ertan, Cem Toptaş ve Aptullah Mutluer’i önerirken, AK Parti Grubu Nihat Sağlam, Mehmet Gülay Erkol ve Adnan Öz’ü önerdi. Nihat Sağlam, Mehmet Gülay Erkol ve Adnan Öz 9 oy alırken, Volkan Ertan, Cem Toptaş ve Aptullah Mutluer 15 oy alarak Encümen Üyesi seçildiler.
Aylin Ayaz

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yeşilyurt Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.