Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 3 Nisan 2018 818 Görüntüleme

Kırklareli İl Genel Meclisi’nde Encümen ve İhtisas Komisyonları belirlendi

HABER MERKEZİ

Kırklareli İl Genel Meclisi Nisan Ayı ilk Birleşim Toplantısı yapıldı. Gerçekleşen toplantıda; 3 Encümen Üyesi seçilirken, İhtisas Komisyonları oluşturuldu.

Kırklareli İl Genel Meclisi Nisan Ayı İlk Birleşim Toplantısı’nda gündemin ilk gündem maddesi olarak bir önceki birleşime ait tutanak özetleri görüşüldü. Görüşülen tutanak özetleri oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra gündemin 2.maddesinde İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 19. Maddesi gereğince 3 Encümen Üyesi Seçimi yapıldı.

Seçim gizli oylama ile olurken; CHP Grubu İl Genel Meclis Üyeleri Gürcan Kırım’ı, Sibel Çınar’ı ve Okay Şeran’ı aday gösterdi. AK Parti Grubu ise İl Genel Meclis Üyeleri Nihat Sağlam ve Serdar Dura’yı aday gösterdi. MHP Grubu da Ertuğrul Koç’u aday gösterdi.

Yapılan oylamanın ardından sayılan oylara göre İl Genel Meclis Üyeleri Okay Şeran 15, Gürcan Kırım 13, Sibel Çınar 12 oy alarak, Encümen Üyesi seçilirken, Ertuğrul Koç 11, Nihat Sağlam 10 ve Serdar Dura ise 9 oy aldı.

Yapılan bu oylamanın ardından gündemin 3. Maddesinde yer alan İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliği’nin 20. Maddesi gereğince İhtisas Komisyonları oluşturuldu.

Kırklareli İl Genel Meclisi Nisan Ayı ilk birleşim Toplantısı’nda alınan karar gereği oluşan İhtisas Komisyonları şu şekilde:

İmar ve Bayındırlık Komisyonu: CHP (Cavit Çağlayan, Şahin Arslan, Saffet Üresin Kenan Çiftçi), AK Parti (Ceyhun Alkan, Adanan Öz), MHP (Ertuğrul Koç)

Plan ve Bütçe Komisyonu:  CHP (Bora Terzi, Okay Şeran, Yeşim Girgin, Sibel Çınar) AK Parti (Serdar Dura, Reşat Şükrü Saka), MHP (Mehmet Gülay Erkol)

Sosyal Hizmetler Komisyonu: CHP (Çetin Şinikoğlu, Gürkan Umut, Seyhan Delioğlu), AK Parti (Hazel Yolgiden) MHP ( Mehmet Gülay Erkol)

Çevre ve Sağlık Komisyonu: CHP (Gürcan Kırım, Çetin Şinikoğlu, Gürkan Umut) AK Parti (Hazel Yolgiden) MHP (Mehmet Gülay Erkol)

Gençlik ve Spor Komisyonu: CHP (Yeşim Girgin, Sibel Çınar, Okay Şeran), ak Parti ( Reşat Şükrü Saka), MHP (Mehmet Gülay Erkol)

İçişleri ve Çeşitli İşler Komisyonu: CHP (Aptullah Mutluer, Çetin Şinikoğlu, Kenan Çiftçi), AK Parti (Hazel Yolgiden) MHP (İbrahim Akten)

Turizm Komisyonu: CHP (Çetin Şinikoğlu, Cavit Çağlayan, Saffet Üresin), AK Parti (Serdar Dura), MHP (Mehmet Gülay Erkol)

Tarım ve Hayvancılık Komisyonu: CHP (Şahin Arslan, Gürcan Kırım, Saffet Üresin), AK Parti (Serdar Dura), MHP (Mehmet Gülay Erkol)

Altyapı İşleri Komisyonu: CHP (Kenan Çiftçi, Vedat Dal, Gürkan Umut), AK Parti (Nihat Sağlam) MHP (Ertuğrul Koç)

AB Uluslararası İlişkiler Komisyonu: CHP (Çetin Şinikoğlu, Aptullah Mutluer, Kenan Çiftçi), AK Parti (Hazel Yolgiden), MHP ( İbrahim Akten)

İl Özel İdaresi Proje İzleme Komisyonu: CHP (Vedat Dal, Cavit Çağlayan, Seyhan Delioğlu), AK Parti (Serdar Dura), Bağımsız (Sadık Aykanat)

Göletler ve Su Ürünleri Komisyonu: CHP (Seyhan Delioğlu, Vedat Dal, Cavit Çağlayan), AK Parti (Nihat Sağlam) Bağımsız (Sadık Aykanat)

Meclis ve Encümen Kararlarını İzleme Komisyonu: CHP (Sibel Çınar, Yeşim Girgin, Okay Şeran), AK Parti (Nihat Sağlam), MHP (İbrahim Akten)

Aile, Çocuk ve Engelliler Komisyonu: CHP (Seyhan Delioğlu, Şahin Arslan, Saffet Üresin) AK Parti( Hazel Yolgiden) Bağımsız (Sadık Aykanat)

Görüşülen ve kabul edilen bu gündem maddelerinin ardından diğer gündem maddeleri görüşülerek, oy birliği ile kabul edildi.

Kırklareli İl Genel Meclisi Nisan Ayı 2. Birleşim Toplantısı 3 Nisan 2018 Salı günü saat 10.00’da Kırklareli İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda yapılacak.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com