Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 9 Şubat 2018 1084 Görüntüleme

İstiklal Ortaokulu öğrencilerinin geleceği aydın olacak

* Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve Emniyet mensuplarına teşekkür eden Okul Müdürü Nejat Büyükyakalı; “Okulumuzda oldukça güzel bir etkinlik gerçekleştirildi.  Emniyet Müdürlüğü’nde görevlileri tarafından sosyal ağlar üzerinden internete bağlanan çocuklarımızın kendi özellerine ait fotoğraf ve videolarını herkesçe görülebilir olarak paylaşmamalarını, yalnızca tanıdık arkadaşlarının görebileceği şekilde paylaşmalarını istediler. Tanımadık insanları arkadaş listelerine almamaları konusunda ve yer bildiriminde bulunmamaları gerektiği noktasında açıklamalarda bulundular. Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen proje oldukça güzel. Öğrencilerimize bu tür konuların verilmesi hem bizler hem de velilerimiz için son derece önemli. Emniyet Müdürlüğü mensuplarına, öğrencilerimize aktardıkları değerli bilgilerden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Son dönemlerde teknolojinin hızla ilerlemesi, çocukların hayatlarında önemli yer tutarken, Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, Kırklareli’nde hayata geçirilen “Geleceğimiz Aydınlık Olsun Projesi “ takdir topluyor.

Hayatın her alanında önem kazanmaya başlayan internet kullanımı konusundaKırklareli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü İbrahim Şahin ve ekibi tarafından İstiklal Ortaokulu’nda,  5.sınıf öğrencilerine “Bilinçli İnternet Kullanımı, Kişilerin Güvenliği ve Suçtan Korunma” ile ilgili seminer verildi.

Özellikle sosyal medyada yapılan paylaşımların büyük risk taşıyabileceği vurgusu yapan Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü İbrahim Şahin;Öncelikli hedeflerinin, öğrencilerin internet ve bilgisayar kullanımında bilinçli hareket etmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Çocuk Şube Müdürü İbrahim Şahin, slayt eşliğinde yaptığı sunumunda; “İnternet sonsuz bir erişim aracı. Sınır tanımayan bir iletişim aracı. Bu iletişim aracını kullanırken, geleceğimiz olan sizlerin güvenli şekilde erişim sağlaması hepimizin ortak arzusu. İnternetin bazı sakıncaları olduğunu hepimizin bilmesi gerekiyor. Bu seminerde sakıncalı durumları görmeniz açısından oldukça verimli olacak” cümlelerini kullandı.

Sosyal paylaşım sitelerini bilinçli kullanım ve dikkat edilmesi gerekli hususları anlatan Şahin; Bilgisayar ve akıllı telefon cihazlarının ana yapısından ve bu cihazların güvenlik donanımlarından öğrencilere bahsetti.

Bilinçli ve güvenli internet kullanımı için herkesin yapması gereken basit uygulamaları tek tek anlatan Çocuk Şube Müdürü İbrahim Şahin; Seminerin sonunda öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve Emniyet mensuplarına teşekkür eden Okul Müdürü Nejat Büyükyakalı ise konu ile ilgili konuşmasında; “Okulumuzda oldukça güzel bir etkinlik gerçekleştirildi.  Emniyet Müdürlüğü’nde görevlileri tarafından sosyal ağlar üzerinden internete bağlanan çocuklarımızın kendi özellerine ait fotoğraf ve videolarını herkesçe görülebilir olarak paylaşmamalarını, yalnızca tanıdık arkadaşlarının görebileceği şekilde paylaşmalarını istediler. Tanımadık insanları arkadaş listelerine almamaları konusunda ve yer bildiriminde bulunmamaları gerektiği noktasında açıklamalarda bulundular. Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü ve Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’müz tarafından hayata geçirilen proje oldukça güzel. Öğrencilerimize bu tür konuların verilmesi hem bizler hem de velilerimiz için son derece önemli. Emniyet Müdürlüğü mensuplarına, öğrencilerimize aktardıkları değerli bilgilerden dolayı teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Sunumun ve bilgilendirmenin ardından Sosyal Çalışmacı Naim Uğurlu ve Polis Memuru Nedim Koçaş tarafından da öğrencilere konu ile ilgili broşürler dağıtıldı.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com