Ana Sayfa Edirne, Ekonomi, Gündem, Kırklareli, Tekirdağ 4 Şubat 2017 1006 Görüntüleme

“İşçimizin ve işverenimizin yanında olmayı hedefliyoruz”

* Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “MİLLİ SEFERBERLİK” Çağrısı doğrultusunda, yaklaşık 1 ay önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Konya’dan kamuoyuna duyurduğu “ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK PROGRAMI” kapsamında, heyetler halinde illeri gezdiklerini söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarkan Alpay; “Türkiye’nin çalışma hayatının sorunlarını belirleyerek çözüm yollarını birlikte bulmaya çalışıyoruz. İşçimizin ve işverenimizin yanında olmayı hedefliyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından “İş Hayatında Milli Seferberlik” ilan edilmesinin ardından 3 Şubat 2017 Cuma günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarkan Alpay başkanlığındaki heyet, Kırklareli’de ziyaretlerde bulundu.

Heyette; ÇSGB Strateji Geliştirme Başkanı Bilge Aydın, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Burhanettin Kurt, SGK Aktüerya ve Fon Daire Başkanı Faruk Kahvecioğlu, Aktif İşgücü Hizmetleri Daire Başkanı Mehmet Aslan yer aldı.

3 Şubat 2017 Cuma günü SGK Kırklareli İl Müdürlüğü ve İŞKUR Kırklareli İl Müdürlüğü’nü gezen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarkan Alpay, sgk Kurumu İl Müdürü Av. Tahsin Halcı ile İŞKUR Kırklareli İl Müdürü Hasan Aksoy’dan bilgiler aldı. Personel ile sohbet edip, burada varsa talep ve önerileri dinledi.

Daha sonra İŞKUR Kırklareli İl Müdürlüğü’nde personelle sohbet eden ve birimleri ziyaret eden Alpay, daha sonra basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Kırklareli’ne yapmış oldukları ziyaretin amacını söyleyen Alpay, konuşmasında; Toplumun her kesimine ulaşmak ve onların dertleriyle dertlenmek varsa sorunları yerinde tespit etmek, Devlet-Millet birlikteliğini sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.

Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan ve Yardımcısı, Ticaret Borsası Başkan ve Yardımcısı, İşçi Sendikalarının İl Yöneticilerinden Başkan ve Yardımcıları ile bir araya gelinerek çalışma hayatında milli seferberlik konusunda görüşmeler yapılacakları bilgisini veren Alpay; toplum yararına program kapsamında işe yerleştirilen işçiler ve iş başı eğitim programı ile işe yerleştirilen işçilerle birlikte yemek yenecek; emekli, asgari ücretli, engelli, gazi-şehit yakını, hibe kapsamında iş kuran engelli, tıbbi cihaz kullanan hastalar, organize sanayi bölgesi yönetimi ve OSGB işyerlerine ziyaretler gerçekleştireceklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Milli Seferberlik” Çağrısı doğrultusunda, yaklaşık 1 ay önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun Konya’dan kamuoyuna duyurduğu “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı” kapsamında, heyetler halinde illeri gezdiklerini söyleyen Alpay; “Türkiye’nin çalışma hayatının sorunlarını belirleyerek çözüm yollarını birlikte bulmaya çalışıyoruz. İşçimizin ve işverenimizin yanında olmayı hedefliyoruz” dedi.

Program kapsamında Düzce, Edirne ve Yalova İlleri’ni ziyaret ettiklerini belirten Alpay, her ilde işveren ve çalışanlarla bir araya gelerek, istişarelerde bulunduklarını ve bu kapsamda yapılan her çalışmayı ve teşvik paketlerini anlattıklarını belirtti.

Türkiye’nin 2023 hedeflerinin olduğunu anımsatan Alpay; “Seferberlik kapsamında bakanlık yöneticilerimiz yaklaşık 1 ayda 34 ili gezdi. Bu haftada 14 il olmak üzere 48 il ziyareti tamamlanmış olacak. Türkiye’nin istihdamını arttırabilmek için gerekeni yapmaya çalışıyoruz. İllerde kadın, engelli, aktif iş gücünden yaralananlar, üniversite öğrencileri ve emekliler olmak üzere birçok kişi ile bir araya geliyoruz. Teşviklerimizi anlatıyoruz. Türkiye’nin çalışma hayatının sorunlarını belirleyerek çözüm yollarını birlikte bulmaya çalışıyoruz. İşçimizin, işverenimizin, yanında olmayı hedefliyoruz. Alın terinin akıl teriyle değerlendirildiği ve haklarının da korunduğu daha müreffeh bir Türkiye içinde çalışıyoruz. Hizmet kalitemizi arttırmak içinde bu çalışmalara ihtiyacımızın olduğunu düşünüyoruz. Şuanda zor bir süreçten geçiyoruz, ekonomik anlamında da güçlü olmamız gereken bir dönem. İşverenlerimizin istihdama daha çok katkı vermesi noktasında ki taleplerini alıyoruz” diye konuştu.

Özellikle kayıt dışı istihdamda taraflardan destek beklediklerini dile getiren Alpay; “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Programı”nın herkes tarafından bilinmesini istediklerini kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tarkan Alpay, konuşmasının sonunda; “İş Hayatında Milli Seferberlik” kapsamında yapılan bu faaliyetlerin tüm Türkiye’de çalışma huzur barışının sağlanması cihetiyle oldukça faydalı olacağını düşündüklerini sözlerine ekledi.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yeşilyurt Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.