Ana Sayfa Resmi İlanlar 22 Şubat 2018 1446 Görüntüleme

İlan

T.C.

KIRKLARELİ

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/31 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İl, Merkez İlçe, Tellakzade Mah. 421 Ada, 28 Parsel, Koca Kasaplar Mevkii, Kuru tarım arazisi

Adresi                          : Merkez / KIRKLARELİ

Yüzölçümü                  : 10.176 m2

İmar Durumu             : Yok

Kıymeti                        : 127.200,00 TL

KDV Oranı                 : %18

  1. Satış Günü : 30/03/2018 günü 14:00 – 14:05 arası
  2. Satış Günü : 30/04/2018 günü 14:00 – 14:05 arası

Satış Yeri                      : Kırklareli Adliyesi Asliye Hukuk Mahkemeleri Duruşma Salonu

———————————————————————————————————————–

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Kırklareli İl, Merkez İlçe, Karakaş Mah. 63 Ada, 2 Parsel, Han ve Hasanpaşa Mevkii,

* Satışa konu parsel üzerinde 2 katlı kargir ev binası mevcuttur. Çatısı ahşap olup üzeri alaturka kiremit ile örtülüdür. Kapı ve pencere doğramaları ahşaptır. Pencerelerde demir konstriksiyondan yapılma korkuluklar mevcuttur. Binanın Hasnapaşa Caddesine bakan cephesi normal 1. katın bir kısmı ahşap ile kaplıdır. Isınma şekli sobalıdır. Ev oturulmayacak durumdadır. 2 katlı evin toplam alanı 140,00 m2’dir.

* Şehir merkezinde bulunan taşınmaz tüm Belediye hizmetlerinden faydalanabilen bir konumda olup, yakın çevresi konutlar + işyerleri + okul + Vilayet Meydanı olarak inkişaf etmiştir.

* İmar durumuna göre iki yola cepheli olan taşınmazın ön cephesi şehrin ticari yönden işlek caddelerinden olan Hasanpaşa Caddesine cephelidir. Arka cephesi ise Han sokağa cephelidir.

Adresi                          : Merkez / KIRKLARELİ

Yüzölçümü                  : 447 m2

İmar Durumu             : Parsel şehir imar planı içinde ticari bölgede kalmaktadır. Bitişik nizam 5 katlı inşaat adası içindedir. İmar durumunda (A)ile gösterilen yerler yola terk edilecektir. Parsel üzerinde tescilli yapı bulunduğundan yapılacak her türlü işlem için Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Bölge Müdürlüğü kararı gerekmektedir.

Kıymeti                        : 1.002.832,00 TL

KDV Oranı                 : %18

Kaydındaki Şerhler    : Diğer : KORUNMASI GEREKLİ TAŞINMAZ KÜLTÜR VARLIĞIDIR.

  1. Satış Günü : 30/03/2018 günü 14:15 – 14:20 arası
  2. Satış Günü : 30/04/2018 günü 14:15 – 14:20 arası

Satış Yeri                      : Kırklareli Adliyesi Asliye Hukuk Mahkemeleri Duruşma Salonu

———————————————————————————————————————-

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunu’nun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/31 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2018

Emrah TEVENT

Satış Memuru

129014

(İKK m. 126) ­­­­____­­­­­­_______________ 

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

SAYI : 55                                                (B.İ.B.)                                                22.02.2018

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

RESMİ İLAN

RESMİ İLAN

Tema Tasarım | Osgaka.com