Ana Sayfa Gündem, Kırklareli, Sağlık 14 Mart 2018 729 Görüntüleme

“Eşit bir şekilde nitelikli sağlık hizmete ulaşabilmek hayati önem taşımaktadır”

* Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Vecdi Gündoğdu; Günümüzde en temel insan hakkı olan ve tüm vatandaşların ayrımsız, eşit bir şekilde nitelikli sağlık hizmetine ulaşabilmesi hayati önem taşımaktadır. Çağdaş toplumlarda “Önce insan” yaklaşımının egemen kılınmasıyla insan sağlığına verilen önem her geçen gün daha fazla artmaktadır” dedi.

HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Vecdi Gündoğdu “14 Mart Tıp Bayramı” dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Günümüzde en temel insan hakkı olan ve tüm vatandaşların ayrımsız, eşit bir şekilde nitelikli sağlık hizmetine ulaşabilmesi hayati önem taşımaktadır. Çağdaş toplumlarda “Önce insan” yaklaşımının egemen kılınmasıyla insan sağlığına verilen önem her geçen gün daha fazla artmaktadır. Ülkemizdeki vefakâr sağlık çalışanları yaşanan gelişmeleri yakından izleyerek, doktorlarımız ve diğer sağlık personelimizin gösterdiği üstün çabalarla dünyadaki gelişim ivmesini yakalama başarısı göstermiş, bilim insanlarımızın ve doktorlarımızın, yurdumuzda olduğu gibi dünyanın çeşitli ülkelerinde yaptıkları başarılı çalışmaların tıp bilimine katkısı gurur kaynağımız olmaktadır.

Sağlık çalışanlarımızın tüm bu üstün gayret ve hizmetlerine rağmen 16 yıldır akp hükümetlerinin uyguladığı sağlıkta,  “sağlıksız” politikalar, sorunları çözmek yerine, daha da büyütmüş, karmaşık bir yapıya sürüklemiştir. Tıp fakültelerimize bağlı araştırma hastaneleri; kadro ve ödenek sorunları ve hatalı yönetim politikaları nedeniyle araştırma yapamaz, asistan yetiştiremez hale getirilmiştir. Sağlıkta farklı istihdam modelleri benimsenerek çalışma barışı bozulmuş, işyerlerinde huzur baltalanmış, sağlık çalışanlarımız yoğun iş temposuna ve çalışma şartlarındaki tüm zorluklara rağmen düşük ücretlere mahkûm edilmişlerdir. AKP, 16 yıldır uyguladığı sağlıkta “Sağlıksız” politikalar sonucu sağlık çalışanlarının da, sağlık hizmeti alanlarında mutlu olmadığı bir ortam yaratmıştır.

Bu duygularla; Yüce mesleklerini tüm zorluklara rağmen sevgi ve gönül bağıyla yapmaya çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 mart tıp bayramını kutluyorum.” (Savaş Eskici)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com