Ana Sayfa Gündem, Kırklareli, Politika, Siyaset 30 Aralık 2016 1161 Görüntüleme

CHP Kırklareli İl Başkanlığı 1 yıllık hesabı verdi

HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkanlığı 1 yılda yapmış olduğu etkinliklerin hesabını verdi.

27 Aralık 2015 Pazar günü yapılan kongrede Tuna Soykan ve Kenan Gürbüz’ü geride bırakarak CHP Kırklareli İl Başkanlığı koltuğuna Ünal Başkur oturmuştu. Geçen 1 yılda yapılan etkinlikler ve çalışmalar Çarşamba Toplantısı’nda CHP Kırklareli İl Başkan Yardımcısı Erdoğan Delioğlu tarafından partililerle paylaşıldı.

Geride kalan 1 yıl içersinde parti olarak birçok etkinlik ve çalışmalar yaptıklarını belirten Delioğlu; “Göreve gelir gelemez Babaeski İlçemizde Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı ve tüm örgütlerin katılımıyla Genel Merkez’e bir ziyaret gerçekleştirdik” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Genel Sekreter Kamil Okyay Sındır’ın katılımıyla Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı ve İlçe Yönetim Ziyareti yaptıklarını belirten Delioğlu, CHP Kırklareli İl Örgütü’nün 1 yıl içersinde yapmış olduğu etkinlikleri şu şekilde açıkladı;

“Mart 2016 Genel Başkanımızın katılımıyla Ankara STK’lar buluşması. Milletvekili Vecdi Gündoğdu ve Okan Gaytancıoğlu’nun katılımıyla “TMO Vahşi Buğday Depolaması’nın Yarattığı Sorunlar” konulu Açık Hava Toplantısı, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanlara numune gönderilmesi. “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”ne katılım ve Kadın Kollarımızla birlikte Erikler Köyü’ne ziyaretimiz oldu. Cumhurbaşkanı ve dönemin bürokratları hakkında Teröre Yataklık hakkında suç duyurusunda bulunduk. Tüm beldelerimizde Seçim Sandıkları konularak Belde Başkanlığı Seçimleri’ni yaptık. “Kırklareli Siyasi Seçim Sonuçları Analizleri Toplantısı”nı gerçekleştirdik. Parti İl Denetmenlerimiz PM Üyesi Tuğba Ütebay ve Milletvekili Selina Doğan ile Başkanlar Toplantısı yaptık. Tekirdağ İlinde Genel Merkez düzeyinde STK’lar buluşması, Eski DİSK Başkanları Rıdvan Budak ve Süleyman Çelebi ile söyleşi, Temmuz 2016 Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı Etkinlikleri düzenledik.  15 Temmuz Süreci ve Taksim Mitingi’ne Örgütlerle katlım sağlandı. Taksim Manifestosu El İlanları’nın dağıtımı ve 15 Temmuz Darbe girişimini protesto amaçlı Merkez ve İlçelerde protesto yürüyüşü gerçekleştirdik. “1 Eylül Dünya Barış Günü” Etkinlikleri ve “Barış” temalı el ilanları dağıtımı.  PM Üyesi Yıldırım Kaya’nın katılımıyla örgüt ziyareti ve söyleşi, Demokratik kitle örgütleriyle “Ne Yapmalı Nasıl Yapmalı” Mini Çalıştayı, Lüleburgaz İlçesi Ahmetbey Beldemizde Başkanlar Buluşuyor Toplantısı, Eylül 2016 Pınarhisar İlçesi Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı, OHAL mağdurlarının dilekçelerinin Genel Merkeze iletilmesi, Sandık Çevresi Sorumluları Eğitimi Organizasyonları (Söre Eğitimi), Ahmet Yavuz Paşanın katılımıyla Cumhuriyetin Kazanımları Konulu Konferans, PM Üyesi Milletvekili Dursun Çiçek’in katılımlarıyla “Darbe ve Hukuk” konulu Konferans, PM üyesi Milletvekili Dursun Çiçek’in katılımıyla örgüt ziyaretleri, Ekim 2016 Genel Başkanımızın Tarımdan Sorumlu Başdanışmanı Milletvekili Okay Gaytancıoğlu’nun katılımıyla kırsalın sorunları hakkında yapılan Mini Çalıştay, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla Silivri Tarım Çalıştayı’na katılım, Muharrem Ayı’nda İl ve Merkez İlçe Başkanlıklarımızca Aşure Dağıtımı gibi birçok etkinlik.”

* “Teröre Kınama Yürüyüşü yaptık”

CHP Kırklareli İl Başkan Yardımcısı Erdoğan Delioğlu, parti olarak yaşanan terör olaylarını protesto etmek için birçok yürüyüşü katıldıklarını ve basın açıklaması yaptıklarını belirterek şöyle devam etti;

“Milletvekillerimiz Vecdi Gündoğdu, Turabi Kayan ve İl Genel Meclis Üyelerimizin katılımıyla Mahalle ve Köy Muhtarlarımızın buluşması, PM üyesi Milletvekili Candan Yüceer’in katılımıyla Çocuk İstismarına karşı Basın Açıklaması ziyaretleri, 26 Kasım 2016 tarihinde Lüleburgaz İlçesi’nde Örgütlerimiz ve Emek Demokrasi Platformu organizasyonunda PM. Üyesi Zeki Kılıçaslan’ın katılımıyla “OHAL’de Emek Mücadelesi” konulu Panel, Avrupa Sosyalist Enternasyonel Genel Sekreteri Umut Oran’ın katılımıyla “AB ve Türkiye” konulu toplantı ve basın açıklaması, İl ve Lüleburgaz İlçe Emek Bürosu oluşturulması, Aralık 2016’da “Vize’de Termik Santrale Hayır” konulu Mini Çevre Çalıştayı, Vize İlçe Örgütünde yapılan bu toplantıya Bölge Muhtarları, İlçe Başkanları ve İl Genel Meclis Üyeleri’nin katılımıyla ilgili toplantı, Vize’de Termik Santraline Hayır Afiş Dağıtımı, Kırklareli CHP, MHP, AKP İl Başkanları bir araya gelerek Teröre Hayır Yürüyüşü organizasyonu yapılması, 17 Aralık tarihinde Lüleburgaz İlçemizde Örgütlerimizin katılıyla Terörü Kınama Yürüyüşü, 19 Aralık Genel Başkan Yrd. Veli Ağbaba’nın katılıyla örgüt ve İlçe ziyaretleri, Kırklareli Merkez İlçede Veli Ağbaba’nın da katılımıyla Teröre Hayır Basın açıklaması, Pınarhisar İlçesi ve Kaynarca Beldesi’nde “Teröre Hayır Yürüyüşleri”, 20 Aralık 1930 Atatürk’ün Alpullu’ya gelişinin yıldönümü nedeniyle Veli Ağbaba’nın katılımıyla Alpullu Şeker Fabrikası ziyareti. Şeker Pancarı Ekim Sorunları ve Şeker Fabrikası’nın üretime açılması için Ziraat Odası ve PANKO Birlik ziyareti, Ulusal Bayramlarda Törenlere katılım ve alternatif kutlamalar, 21 Aralık tarihinde Veli Ağbaba, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Kristal İş Başkanı Bilal Çetintaş ve 45 Emek Örgütü Temsilcisinin katılımıyla Lüleburgaz’da Mini Emek Çalıştayı, 21 Ocak,27 Nisan,21 Temmuz, 19 Eylül,30 Kasım İlçe Başkanları Toplantıları, Ülke gündemi ile ilgili İlçelerimizde İl Yönetim Kurulu Toplantıları, 5 Ocak, 15 Ekim, 20 Aralık İl Danışma Toplantıları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun düzenlemesinde yapılan İl Başkanları Toplantısı’na katılım sağlandı.” (Kadir Sinici)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com