Ana Sayfa Gündem, Kırklareli, Politika 9 Şubat 2017 1309 Görüntüleme

CHP “HAYIR” için meydanlara indi

* Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Teşkilatı meydanlara inerek esnafa ve Çarşamba Pazarı’nda “REFERANDUMDA NEDEN HAYIR DİYECEĞİZ” yazılı broşür dağıttı. Dün parti binasında düzenlenen Çarşamba Toplantısı’nın ardından meydanlara indiklerini belirten CHP Kırklareli İl Başkanı Ünal Başkur, Referandum’da HAYIR çıkması için çalışmalara ara vermeden devam edeceklerini söyledi.

HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli İl Başkalığı tarafından düzenlen Çarşamba Toplantısı dün Parti binasında yapıldı.

Katılımın bir hayli yoğun olduğu toplantıya; CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, CHP Kırklareli İl Başkanı Ünal Başkur, CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Gürcan Gültekin, CHP Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Nurşen Deyrin, CHP Kırklareli Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Serpil Özsevimli, CHP Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Erdem Erdin ile İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

* “Bu seçim farklı bir seçim”

Toplantıda ilk olarak CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Gürcan Gültekin, yapılan faaliyetleri ve önümüzdeki hafta yapılacak etkinlikleri partililerle paylaştı. Ardından CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, yaptığı konuşmasında Kırklareli’de %80 HAYIR OYU çıkması için çalışmalara devam edeceklerini söyledi.  Gündoğdu; “Bizim hesabımız %80’ler. Çünkü başka yerden gelecek az oyu buradan bir puan ile telafi etmek zorundayız. Öyle bir özelliğimiz var çünkü Kırklareli Sosyal Demokrasinin, demokratların, merkez sağdaki insanların daha doğrusu Atatürk’ün hemşerileri olarak kalesi, neyin kalesi Cumhuriyetin kalesidir. Biz Cumhuriyeti yıktırmayacağız. Eğer Cumhuriyeti yıktırırsak emin olun ki çocuğumuza ve daha sonra da doğmamış torunumuza hesap veremeyiz. Çünkü bu seçim öyle bir seçim. Bu seçim farklı bir seçim.”

* “Türkiye Varlık Fonu; Paralel Ekonomi’dir, Paralel Hazine’dir.”

CHP Kırklareli İl Başkanı Ünal Başkur ise yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti;

“15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından ilan edilen OHAL sonrası; Kasım 2016 tarihinde çıkartılan KHK ile Varlık Fonu oluşturulmuştur. İktidar ki parti yetkililerince Türkiye Varlık Fonu, Milli bir yapı olarak tanımlansa da, Türkiye Varlık Fonu; Paralel Ekonomi’dir, Paralel Hazine’dir. İktidar; siyasal anlayışı ile anasıl ki FETÖ kimliğinde PDY’yi istemeden de olsa yapılandırmışsa Şimdi de Varlık Fonu adı altında yarattığı, denetlenemeyen kurum ile isteyerek bir Paralel/Ekonomi-Paralel hazine PEY veya PHY’yi yaratmıştır. Kaygılıyız. Çünkü iktidar aynı zamanda savunduğu değerleri de yok sayan bir anlayışa sahiptir. Osmanlının ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 150 yıllık kurumları yok sayılmaktadır. Bunların başında T.C Ziraat Bankası gelmektedir. Bildiğiniz gibi Ziraat Bankası’nın temelleri 1863 yılında “O çok sevdikleri II. Abdülhamit zamanında” ilk Osmanlı Anayasası’nı oluşturan kurulun başındaki “Kanuni Esasi” Mithat Paşa tarafından “Memleket Sandıkları” adı altında atılmıştır. O yıllarda çiftçinin günde %900’lara varan faiz savaşını aşmak için oluşturulmuş bu sandıklar 1888 yılında Ziraat Bankasına dönüştürülmüştür. Ve o Ziraat Bankası; Osmanlı İmparatorluğu’nun Başkenti Emperyalist gölere işgal edildiği dönemde; Kuva-i Milliye mücadelesinde en büyük desteği veren bir Milli kurum olmuştur. Milli mücadele adına Anadolu’ya çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına maddi destek verdiği gibi en fazla personelini de Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’ne gönderen Milli bir kurumdur. Bu Kurum, şuan Varlık Fonuna devri, atalarımıza yapılan, Osmanlıya yapılan, Kurtuluş mücadelesine yapılan en büyük saygısızlıktır. Bu anlayışa HAYIR diyoruz. Bu yalnızca Ziraat Bankası için söyleyeceklerimiz, ya diğerleri! PTT, Borsa İstanbul, TÜRKSAT, THY, Halkbank, ETİ maden işletmeleri, BOTAŞ, TPAO, Milli Piyango, At Yarışları, Türk Telekom, Çaykur, üzerinde 5 yıldızlı oteller bulunan hazine arazileri.. ve devredilmesi beklenen işsizlik fonu, bireysel emeklilik fonu ve cambaza hak hikayesi ile halkın diğer kurumları! Düşünebiliyor musunuz! 40 milyar dolarlık bir değerler toplamı, 2 milyon m2 arazi… Sınırsız sorumsuz bir yapıya devredildi. Ve bu fona aktarılması hedeflenen, 200 milyarlık bir bütçe. OHAL kapsamında çıkarılan KHK’lar ile oluşturulan Türkiye Varlık Fonu’nda, bir Saray Hazinesi yaratıldı. Ne Adına? İktidara göre Milli Ekonomi Adına Yeni Borçlar Alabilmek adına. Varlık Fonu Nedir? Denetlenemeyen Özel bir yapıdır. Fonun İstendiği gibi kullanılabileceği bir serbest yapıdır. Çalışanların dokunulmaz olduğu bir şirkettir. İhale yapma zorunluluğu olmayan bir şirkettir.”

Toplantının ardından CHP Kırklareli İl Teşkilatı meydanlara inerek esnafa ve Çarşamba Pazarı’nda “REFERANDUMDA NEDEN HAYIR DİYECEĞİZ” yazılı broşür dağıttı.

Dün parti binasında düzenlenen Çarşamba toplantısı ardından meydanlara indiklerini belirten CHP Kırklareli İl Başkanı Ünal Başkur, Referandum’da HAYIR çıkması için çalışmalara ara vermeden devam edeceklerini söyledi.  (Kadir Sinici)

 

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com