Ana Sayfa Gündem, Kırklareli, Politika, Siyaset 13 Şubat 2017 1034 Görüntüleme

“Bu Referandum son yüzyılın en önemli projesidir”

* 16 Nisan’da yapılacak olan Referandum’un sıradan bir Halk Oylaması olmadığını vurgulayan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş; “Halk Oylaması, Türkiye’nin geleceği ile ilgili son yüz yılın en önemli projelerinden biridir. Hem, Türkiye’nin daha hızlı bir kalkınma yolculuğu içerisine girmesi, hem de mazlum ülkelerin haklarını savunmak için ortaya çıkmış Türkiye için bu Halk Oylaması büyük önem taşımaktadır. Hepimiz bir seferberlik anlayışı içerisinde önümüzdeki süreci böyle bir sorumluluk içerisinde geçirmeye mecburuz” dedi.

HABER MERKEZİ

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK) Parti Kırklareli İl Başkanlığı tarafından 2017 Yılı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın katılımıyla yapıldı.

12 Şubat 2017 Pazar günü saat 14.00’te Kırklareli Kapalı Spor Salonu’nda yapılan toplantıya katılan Ataş; yapılacak referanduma ilişkin, halk oylamasının sıradan bir halk oylaması olmadığını söyledi.

2017 Yılı Şubat Ayı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda açılış, yoklama ve divan başkanlığının oluşturulmasının ardından İstiklal Marşı okunup, Saygı Duruşunda bulunuldu. Daha sonra Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

* Start verildi

Çiler, burada yaptığı konuşmasında; 16 Nisan’da yapılacak olan Halk Oylaması’nın startını verdiklerini ve çok çalışıp, Kırklareli’nden evet çıkması için çaba harcayacaklarını ifade etti.

Seçmen listelerini tek tek kontrol edeceklerini belirten Çiler; “Bizler, danışma ve dayanışma partisiyiz. Sen ya da ben kavgası bizim kitabımızda yoktur. Siyasette teşkilat esastır. Sandık eğitimlerimizi devam ediyor. Ama şuanda bizler seçime hazırız. Biz, 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması için startımızı veriyoruz. Bugünden sonra hep beraber çalışacağız. Seçmen listelerini tek tek görüşeceğiz. Kimin kimi daha iyi ikna edeceğini tespit edeceğiz. İnşallah evet oylarımızı arttıracağız. Kadınlarımıza bu yüzden önemli görevler düşüyor. Kendilerine bir kez daha çabaları için teşekkür ediyorum. Bu kutsal çalışma Kırklareli’ni ilgilendirdiği gibi Türkiye’nin geleceğini de ilgilendiriyor. Türkiye’ye bu güne kadar yaptığı karşılıksız ve fedakarca çalışmalarından dolayı bu istediği sistemi Recep Tayyip Erdoğan’a vermek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

* Vekil Minsolmaz; “Görevden kaçtılar”

Daha sonra konuşma yapan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK) Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz; Hayır’lı bir iş yapmayanların her işe hayır diyenlerin Anayasa değişikliğine konusunda görev almaktan kaçtıklarını kaydetti.

MHP ile komisyonda ve Genel Kurul’da engellemelere rağmen sözü millete kadar getirdiklerini anlatan Minsolmaz; “Bu zorlu süreçte, Aziz Milletimizden alınan vekaletin gereğini yerine getirmek için, her türlü oyuna ve engellemelere rağmen, dimdik duran AK Parti Grubu’nun bir üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Milletvekilleri olarak görevimizi yapmanın huzuruyla, emaneti asıl sahibine, milletimize bırakıyoruz. 9 Ocak’tan bu yana gece gündüz çalışan TBMM’de kabul edilen Anayasa değişikliği artık işin asıl sahibi milletin önündedir. Komisyon ve Genel Kurul mesaisinden sonra anayasa paketi yeterli çoğunlukta oy alarak Meclis’te kabul edildi. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı reform paketine imza atan bir Meclis’in üyesi olduğum için gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. AK Parti’nin başlattığı sessiz devrimin bir devamı olan bu reformlar Türkiye’yi daha ileriye taşıyacak, yönetimde istikrarı sağlayacaktır. Artık parçalı ve zayıf hükümetler yönetiminde istikrarsız bir Türkiye olmayacak. Geleceğe güvenle bakan, üreten, kalkınan, demokratik bir ülke olacak. Referanduma giderken bunun bir siyasi parti ya da bir lider meselesi olmadığını dilimiz döndüğünce milletimize anlatacağız. Bu yüzden anayasa paketinin referandumdan geçer not alacağına inanıyoruz. Köy köy, kasaba kasaba gezeceğiz. Milletimiz ne karar verirse hepimiz o karara razı olacağız. Yeni süreç ülkemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Kırklareli Kapalı Spor Salonu’nda partililere hitap eden AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Harun Karaca ise Kırklareli’nde partililerin ve vatandaşların AK Parti’ye bugüne kadar vermiş olduğu destekler için teşekkür ederek, referandum çalışmalarında da aynı gayreti göstermelerini istedi.

Ülkenin zor günlerden geçtiğini ancak birlik ve beraberlik içerisinde bugünleri atlatacaklarına olan inancının tam olduğunu söyleyen Harun Karaca; Referandum ile birlikte yeni Cumhurbaşkanlığı Sisteminin ülkenin kalkınmasına sağlayacağı katkıları anlattı.

* Ataş; “Türkiye hızla kalkınacak

Son olarak konuşmasını yapmak için kürsüye çıkan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, yaptığı konuşmasında; Türkiye’de bir yönetim sistemi değişikliği yapıldığını, bunun adının da ”Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” olduğunu belirtti.

Partililere ve vatandaşlara Anayasa Değişikliğini anlatan Ataş; “Bu Anayasa Değişikliği’nin en önemli kriterlerinden birisi Türkiye’de artık hükümetler kurulacak mı kurulmayacak mı diye bir sorun yaşanmayacak ve istikrarlı bir dönemin başlangıcı olacaktır. 15 Temmuz’da yaşananlar bir ayda, bir yılda planlanmış bir senaryo değil. 40 yıldan bu yana bu milletin en hassas ve kutsal duygularını suistimal eden Fetullahçı Terör Örgütü’nün elebaşı askeri okullardan başlamak üzere, Türk Silahlı Kuvvetleri, emniyet ve yargı içerisine sızdırılmış çeteleri tarafından topyekûn bu ülkeyi kuşatmaya yönelen bir girişimi 15 Temmuz’da yapmaya yeltendiler ve milletten cevabını aldılar. Bu milletin ödediği vergilerle alınan tankları milletin üzerine sürdüler. Ülkenin en stratejik yerlerini bombaladılar. Kurtuluş Savaşı’nda bile zarar görmeyen Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalanmıştır. Eğer o darbe girişimi başarılı olsaydı Türkiye bugün, Fırat Kalkanı operasyonunda mücadelesi verdiğimiz, yok etmeye çalıştığımız terör örgütleri tarafından işgal edilecekti. Bunların hazırlığı yapılmıştı. İşte halk oylaması tüm bu olayların Allah’ın izniyle sona ereceği bir rövanş olacaktır” şeklinde konuştu.

16 Nisan’da yapılacak olan Referandum’un sıradan bir halk oylaması olmadığını vurgulayan Ataş, konuşmasının sonunda; “Halk oylaması, Türkiye’nin geleceği ile ilgili son yüz yılın en önemli projelerinden biridir. Hem, Türkiye’nin daha hızlı bir kalkınma yolculuğu içerisine girmesi, hem de mazlum ülkelerin haklarını savunmak için ortaya çıkmış Türkiye için bu halk oylaması büyük önem taşımaktadır. Hepimiz bir seferberlik anlayışı içerisinde önümüzdeki süreci böyle bir sorumluluk içerisinde geçirmeye mecburuz” diye konuştu.

Toplantıya; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Harun Karaca, AK Parti Kırklareli İl Koordinatörü Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, eski milletvekilleri, il ve ilçe başkanlarının yanı sıra çok sayıda partili iştirak etti.

Konuşmaların ardından toplantıya katılanlar hep birlikte “Milletimizin istiklali ve istikbali için, güçlü bir Türkiye için, kararımız ‘Evet’, biz hazırız siz de var mısınız?” sözlerini tekrarladı.

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com