Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 17 Şubat 2018 703 Görüntüleme

“Beyanname Verme Süresi 28 Şubat’ta sona erecek”

* Ölçü ve Ölçü Aletleri’nin belirli sürelerde Periyodik Muayene’ye tabi tutulmasının zorunlu olduğunu belirten Kırklareli Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muzaffer Akgül, Damga Süreleri dolmuş olan Ölçü ve Ölçü Aletleri’nin Periyodik Muayeneleri ve Damgaları’nın yaptırılması için Beyanname Verme Süresi’nin 28 Şubat 2018 tarihinde sona ereceğini söyledi.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muzaffer Akgül Ölçü ve Ölçü Aletlerinin Periyodik Muayene Müracaatları hakkında açıklama yaptı.

Ölçü ve Ölçü Aletleri’nin belirli sürelerde Periyodik Muayene’ye tabi tutulmasının zorunlu olduğunu belirten Akgül,  Damga Süreleri dolmuş olan Ölçü ve Ölçü Aletleri’nin Periyodik Muayeneleri ve Damgaları’nın yaptırılması için Beyanname Verme Süresi’nin 28 Şubat 2018 tarihinde sona ereceğini söyledi.

Akgül konu hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Bilindiği üzere, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu’na göre; ölçü ve ölçü aletlerinin belirli sürelerde periyodik muayeneye tabi tutulması zorunludur. Bu itibarla;10 Yıllık damga süresini doldurmuş; Elektrik, Su, Doğalgaz Sayaçları, 2 yıllık damga sürelerini doldurmuş; Maksimum Kapasitesi 2000 Kg.’dan fazla olan Tartı Aletleri, Aks Kantarları, Hububat Muayene Aletleri, Demir Yolu Yük ve Sarnıçlı Vagonları, Naklimetre, Akaryakıt Ölçek ve Sayaçları ile Likit Petrol Gazı (LPG) Sayaçları’nı bulunduran kişi ve kuruluşların, bağlı bulundukları Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlükleri’ne. 2 Yıllık damga süresini doldurmuş Belediyelerce tespit edilen yer ve günlerde kurulan, üretici ve pazarcılar tarafından doğrudan tüketicilere perakende satış yapılan açık veya kapalı pazar yerlerinde kullanılan ve tartım kapasitesi maksimum 2000 Kg.’a kadar (2000 Kg. dahil) III. Ve IV. Sınıf otomatik olmayan Elektronik Tartı Aletleri. Mekanik Tartı Aletleri’nden; Masa Terazileri, Asma Teraziler, Tek Kollu Kantarlar, İbreli Terazileri bulunduran kişi ve kuruluşların, Grup Merkezi Belediye Ölçüler ve Ayar Memurlukları’na, 2 yıllık damga süresini doldurmuş birinci ve ikinci sınıf otomatik olmayan tartı aletleri, tartının kapasitesi 2000 Kg.’a kadar olan (2000 Kg. dahil) okuma, çıktı verebilme veya başka elektronik cihazlarla bağlantılı çalışabilme özelliğine sahip III. ve IV. Sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri ile otomatik tartı aletlerini bulunduran kişi ve kuruluşların Yetkili Muayene Servisleri’ne 28 Şubat 2018 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar bir dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir. Ölçü ve Aletlerinin Periyodik Muayenesi’ni yaptırmayanlar hakkında, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu’nun 15/C maddesi uyarınca 2.101,00 TL (İki bin yüz bir Türk Lirası) idari para cezası uygulanacaktır. Ayrıca 0 288 214 13 35, Elektronik Ağ: https://kirklareli.sanayi.gov.tr adresi için bilgi alabilirler” (Kadir Sinici)

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com