Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 20 Şubat 2017 1113 Görüntüleme

Başbakan Başdanışmanı ve Cihannüma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Şen; “Tüm Milletimiz “EVET” tarafında saf tutacak”

 

* Cihannüma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı ve Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen Kırklareli’de verdiği Konferansta;  “İnşallah tüm milletimiz ‘EVET’ tarafında saf tutacak. Neye ‘EVET’ diyecek, büyük Türkiye’ye, güçlü Türkiye’ye, kendi yurdunda tam bağımsız ve tam egemen Türkiye’ye, torunlarının geleceğine, istikbaline, bölgesinde ve bütün dünyada güç sahibi, kudret sahibi, söz sahibi, karar sahibi ve gerektiğinde de tokat sahibi bir Türkiye’ye ‘EVET’ diyecek” dedi.

HABER MERKEZİ

Başbakan Başdanışmanı ve Cihannüma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Şen, Kırklareli’de “YENİ TÜRKİYE YOLUNDA CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ” konulu Konferans verdi.

17 Şubat 2017 Cuma günü saat 20.00’da Kırklareli Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda düzenlenen “YENİ TÜRKİYE YOLUNDA CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ” konulu konferansa; Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Adalet Komisyonu Başkanı Vahdet Yeltepe, Vali Yardımcısı Erdoğan Beypınar, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, Cihannüma Kırklareli İl Temsilcisi Hikmet Yıldırım, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel ve kurum müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

* Yıldırım; “Vatandaşımızın EVET vermesi için elimizden gelen çalışmayı yapacağı”
Konferans Cihannüma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kırklareli İl Temsilcisi Hikmet Yıldırım’ın yaptığı konuşmayla başladı. Yıldırım burada yaptığı konuşmada vatandaşların 16 Nisan’da yapılacak olan Referandum’da EVET oyu vermesi için ellerinden gelen çalışmaları yapacaklarını söyledi.

Yıldırım; “Bizler, STK’lar olarak inandığımız değerler, hak olduğuna inandığımız değerler uğruna her zaman taraf olduk. Bugünde yine tarafız. Neden tarafız, Hayır’dan tarafız. Hayır’dan değil. Yani Referandum’da vatandaşımızın EVET vermesi için elimizden gelen çalışmayı yapacağımızı söylüyoruz. Hayır ile Hayır karıştırılmasın. İnadına sırf taraf olmak için Hayır değil, inandığımız için 16 Nisanda EVET diyoruz” dedi.

* Vekil Minsolmaz; “Darbelerle biçimlenmiş olan anayasalar”

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti; “Ülkemizin yaşadığı 15 Temmuz gerçeği sonrasında sadece iyi niyetle bir şeyler yapmakla değil, aynı zamanda bir ortak hedef çerçevesinde, içerisinde ülkenin bütünlüğü ve selameti açısından hep birlikte kararlı ve tutarlı bir şekilde bir şeyler yapmamız gerektiğinin altını çizdi. Tarihte yapılan tüm Anayasalar, devletin sınırlarını çizmek için yapılmış. Bizde maalesef darbe Anayasalarıyla biçimlenen Anayasa tarihimizde milleti terbiye etmek için yapılan Anayasalarla bugüne kadar yönetile gelmişiz. 60 darbesi sonrası yapılan 61 Anayasası bugün konuştuğumuz 80 darbesi sonrası yapılan 82 anayasası nihayetinde darbelerle biçimlenmiş olan anayasaları. Darbe konseyleri sonrasında oluşturulmuş anayasalardır.

* Şen; “İnşallah tüm milletimiz ‘EVET’ tarafında saf tutacak

Cihannüma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı ve Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen, Yeni Türkiye Yolunda Cumhurbaşkanlığı Sistemi” konulu konferansta yaptığı konuşmada; “İnşallah tüm milletimiz ‘evet’ tarafında saf tutacak” dedi. Ülkesini, geleceğini, torunlarını düşünen, bağımsız ve tam egemen bir Türkiye için referandumun olumlu sonuçlanması gerektiğini belirten Şen, herkesin 16 Nisan’da gerçekleştirilecek referandumda sandığa giderek ‘evet’ oyu kullanmasını istedi.
Sandıkta herkesin güçlü bir Türkiye‘nin tarafında olacağına inandığını belirten Şen, cumhurbaşkanlığı sisteminin getirilmesiyle Türkiye’nin daha çok güçleneceğini ve dünyada daha çok söz sahibi bir ülke haline geleceğini belirtti. Referandumda ‘hayır’ demenin Türkiye’nin geleceğine dair olumsuz bir karar olacağını ifade eden Şen; “Hayır demek Türkiye‘nin geleceğine dair olumsuz bir karar vermek olacak. İnşallah tüm milletimiz ‘evet’ tarafında saf tutacak. Cumhurbaşkanlığı başkanlık sistemi koalisyonları ortadan kaldıracak. 15 Temmuz’a AK Parti‘nin tek parti iktidarı öncesinde olduğu gibi üçlü bir koalisyonla yakalansaydık ne olacaktı? Türkiye 15 Temmuz’a koalisyonla yakalansaydı ne olacaktı? Türkiye 17-25 Aralık darbesine koalisyon hükümeti ile yakalansaydı ne olacaktı? Bunları kimin, niye yaptığını da biliyoruz. 15 Temmuzlar aynı mihraklar. Arkalarındaki kuklacılar da aynı, daha ilerideki üst mihraklarda aynı, mekanizma aynı. 17-25 Aralık’a, 15 Temmuz’a, gezi sürecine koalisyon hükümeti ile yakalansaydık ne olacaktı? Ülke batmıştı.”

* Şen’den ziyaretler

Cihannüma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı ve Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen Kırklareli’de verdiği Konferans öncesi bir takım ziyaretler gerçekleştirdi. Saat 16.00 sıralarında Kırklareli’ye gelen Şen, ilk olarak AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Şen’i burada AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kayhan Türköz ve Partililer karşıladı. Sıcak bir ortamda gereçleştirilen ziyarette ilk olarak AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler bir konuşma yaptı. Cihannüma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı ve Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen’i ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Çiler; “EVET, bugün aramızda Cihannüma Genel Başkanımız ve Başbakanımızın Danışmanı Mustafa Şen, ilk olarak teşkilatımızı ziyaret ettiler. Ben kendilerine hoş geldin diyorum. Kırklareli’nde ki yeni Cihannüma Başkanımıza da hayırlısı olsun diyorum.”

* Vekil Minsolmaz; “Bu bölgeye böylesi önemli bir dönemde gelmeleri, bizim için çok anlamlı bir durum”

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz ise ziyaret sırasında yapığı konuşmada Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yasama faaliyetlerin devam ettiğini belirerek şunları kaydetti;

“Biliyorsunuz yasama faaliyetleri devam ediyor. Uluslar arası sözleşmeler ağırlıklı bir hafta geçirdik. Fakat daha önce yeni göreve başlayan Hikmet kardeşimizin, Cihannüma’nın yapacağı programa ilişkin bizlere yaptığı davete hem icabet etmek, hem Başkanımızı karşılamak ve teşkilat mensuplarımızla bir araya gelmek için geldik. Güzel de bir sürpriz oldu. Tabi genel başkanımızın ziyareti, Mustafa Şen’in ilimize anlamlı bir gelişi oldu. Cihannüma çatısı altında bugün önemli paylaşımlar olacak. Ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor, dolayısı ile ben kendilerine şahsım adına hoş geldiniz diyorum. Anlamlı ve gerçekten çok faydalı bir faaliyetin içerisindeler. Bu bölgeye böylesi önemli bir dönemde gelmeleri, bizim için çok anlamlı bir durum.”

* Şen; “Bu süreçte Cihannüma üzerine düşen görevi hakkı ile yerine getirecektir”

16 Nisanda yapılacak referandum öncesi Cihannüma’nın üzerine düşen görevi yerine getireceğini ifade eden Cihannüma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı ve Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen, verdikleri talimatların net olduğunu söyledi.

Şen burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti;

“Bugün burada sizlerle olmaktan mutlu olduğumu belirtmek isterim. Cihannüma’nın sizden bir ayrı tarafı yok. Sizin programınıza dolayısı ile partimizin programına gelmiş olduk. İnşallah bu süreçte Cihannüma üzerine düşen görevi hakkı ile yerine getirecektir. Arkadaşımız ile yaptığımız toplantılarda verdiğimiz talimat bellidir. Sivil Toplum Kuruluşlarında talimat falan olmaz ama çok sivil bir kavram değil talimat. Durum memleket meselesi olunca herkes Türk silahsız kuvvetlerinin bir neferidir. Türk silahsız kuvvetleri siz oluyorsunuz. Arkadaşlara söylediğim tek bir şey var. Oda bir tek fire olmayacak. Cihannüma bu yolda, bu referandum sürecinde ki en sağlam kale olacak. Böyle olunca İl Başkanımız şimdi en sağlam kale biziz diyecek ama sağlamlıkta yarışırız sorun yok. Ama bu bir Cihannüma duruşudur, zerre kadar bir fire olmayacak. İnşallah bütün üyelerimiz sandığa gidecek, gitmeyen olmayacak. Gidende geçerli oy kullanacak. 15 Temmuz gecesi meselelere böyle baktığı için Cihannüma, daha Cumhurbaşkanımız demeden, Başbakanımızdan bir haber gelmeden Cihannüma meydanlarda idi. Cihannüma kimler demeye gerek kalmadı. Meydana çıkanların bir derneğidir. Vatan savunması söz konusu olduğunda, birisinin kimse yok mu demesine gerek yok ‘O sensin’ niye birisini bekleyesin. 15 Temmuz bize çok öğretici oldu. Bu vesile ile bu dertlerimizi paylaşmak üzere buradayız. Bu 16 Nisan tarihinin, 15 Temmuz tarihinden hiçbir farkı yoktur. Bunu böyle bilmek lazım. Onun için şehir şehir geziyoruz. İnsanlarla buluşuyoruz, bu derdimizi paylaşmaya çalışıyoruz. Devam etmekte olan 1. Dünya Savaşı’dır aslında. Biz 1. Dünya Savaşı’nı bitirmeye çalışıyoruz. 15 Temmuz onun bir cephesi idi. Ama inşallah 15 Temmuz zaferle sonuçlandığı gibi yine bu referandum süreci de 16 Nisanda aynı şekilde zaferle sonuçlanacak. 1. Dünya Savaşını bitirme yolunda bir cephe daha kazanmış olacağız.”

*Şehit Göktan Özüpek’in ailesine ziyaret

Cihannüma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı ve Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen, daha sonra AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler ve Cihannüma Kırklareli İl Temsilcisi Hikmet Yıldırım ile birlikte, Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında, El-Bab’ta ŞEHİT düşen Komando Astsubay Göktan Özüpek’in Ailesi’ni ziyaret etti. Ziyaret sonrası Şen ve beraberindeki heyet Danışma Kurulu Üyeleriyle birlikte Kırklareli Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. (Kadir Sinici)

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

Bin 311 kişi eğitime katıldı

Bin 311 kişi eğitime katıldı

Tema Tasarım | Osgaka.com