Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 21 Ekim 2019 42 Görüntüleme

Bahçeşehir Koleji Kırklareli ailesi, Basın mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladı

 

Bahçeşehir Koleji Kırklareli ailesi 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlamak için basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Fırat Çakır

Kırklareli’nde görevli yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileriyle My Garden Et&Balık Restaurantta bir araya gelen Bahçeşehir Koleji Kırklareli ailesi, basın mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladılar.

Bahçeşehir Koleji Trakya Bölge Koordinatörü Sevtap Engin, basın mensuplarının meslek ilkeleri doğrultusunda, halkın her türlü konuda bilinçlendirilmesinde ve kamuoyunun aydınlatılmasında verdikleri desteklerin değerli ve önemli olduğunu söyledi.

Basın mensuplarının zor şartlarda özverili bir şekilde görevini yerine getirdiğini belirten Bahçeşehir Koleji Trakya Bölge Koordinatörü Sevtap Engin, “Çok zorlu şartlarda son derece özverili bir şekilde gayret göstererek, hem kendi hem de milletimizin etik değerlerini de hassasiyetle takip ederek, tarafsız haberciliği ilke edinen, Demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin vazgeçilmez unsuru ve temel taşlarından biri olan kıymetli basın mensuplarımız ile bir araya gelmekten mutluyuz. Görev yapan tüm basın mensuplarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyoruz” dedi.

Bahçeşehir Koleji Trakya Bölge Koordinatörü Sevtap Engin, Bahçeşehir Koleji Kırklareli kampusu ile ilgili konuşmasında, özel okuldan ziyade özellikli bir okul olduklarını kaydetti.

Bahçeşehir Koleji Kırklareli Kampüs Müdürü Doğış Arınan da konuşmasında, basın mensupları ile bir arada olmaktan mutlu olduklarını ifade etti.

Bahçeşehir Koleji Kırklareli’de fark yaratıyor

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nda hizmete açılan Bahçeşehir Koleji Kırklareli Kampusu, Bahçeşehir Kolejinin 21. Yüzyıl becerileri kazandıran yenilikçi eğitim modelleriyle fark yaratıyor. ”Kaliteli eğitimi Türkiye’nin her yerine ulaştırmak” yeni eğitim öğretim yılı itibarıyla 60 ilde 128 kampusuyla eğitim hizmeti veren Bahçeşehir Koleji, Kırklareli Kampüsü’nde öğrencilere geleceğin eğitim modellerini ve eğitim ortamını sunuyor.

Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde eğitim öğretim faaliyetini yürüten Bahçeşehir Koleji Kırklareli Kampusu; Fizik, Kimya, Biyoloji laboratuvarları STEM+A Center, Drone Laboratuvarı, STEM Holü, Bilgisayar ve Kodlama Robotik Atölyesi, CNC İnovasyon Laboratuvarı, Görsel Sanatlar Atölyesi, Müzik Sınıfı, Spor Salonu, BSK Merkezi, kütüphane ve çok amaçlı salon ile yaklaşık 9000 m2 kapalı alana ve 4000 m2 açık alana sahip.

Bahçeşehir Koleji yenilikçi eğitim modelleriyle geleceğe hazırlıyor

Türkiye genelindeki tüm kampüslerinde yüksek standartlarda eğitim öğretim faaliyeti sürdüren Bahçeşehir Koleji, Kırklareli Kampüsü’nde öğrencilere geleceğin eğitim modellerini sunuyor. STEM+A, Kişiye Özgü Öğretim Modeli (KÖM), Master 6, Master Junior, Master First, Kodlama ve Robotik gibi eğitim model ve uygulamalarıyla Türkiye’de yenilikçi eğitime öncülük eden Bahçeşehir Koleji, çok yönlü eğitimiyle öğrencilerini geleceğe hazırlıyor. Değişen dünyada öğrencilerin bu değişime uygun kazanımlar elde etmelerini sağlamak amacıyla Bahçeşehir Kolejinde uygulanan eğitim modelleriyle öğrencilere; inovasyon, yaratıcılık, eleştirel düşünme, bilişimsel ve tasarımsal düşünme, iletişim ve iş birliği, okuma ve dil becerileri, matematik okuryazarlığı ve dijital dünya vatandaşlığını kazanımlarını kapsayan 21. yüzyıl becerileri kazandırılıyor. Bahçeşehir Kolejinin tüm kampüslerinde Erken Çocukluk Eğitiminden itibaren uygulanan STEM+A ile proje odaklı bir eğitim alan öğrenciler, farklı disiplinleri bir arada kullanma becerisi kazanıyor ve çok yönlü bireyler olarak yetişiyor. STEM+A eğitiminin bir uygulaması olarak verilen Kodlama ve Robotik dersleri ile öğrenciler, erken yaşlardan itibaren geleceğin dili kodlamayla tanışıyor.

Bahçeşehir Kolejinde Sosyal Takip Programı (STP), Master 6, Master Junior ve Master First uygulamaları ve öğrencilere kariyer danışmanlığı sağlayan Bahçeşehir Koleji Kariyer Merkezi (KAREM) de öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal becerilerini geliştiriyor, yaşamlarının her anında gerekli olacak kazanımları edinmelerini sağlıyor.

Yapay zeka okuryazarlığı ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor

Bahçeşehir Koleji Türkiye’de Yapay Zeka Okuryazarlığı dersini uygulayan tek K12 eğitim kurumu olarak öğrencilerini geleceğin dünyasında fark yaratacak bireyler olarak yetiştiriyor. STEM+A, Kişiye Özgü Öğretim Modeli, Kodlama ve Robotik gibi eğitim modellerini Türkiye’nin gündemine taşıyan Bahçeşehir Koleji, yapay zeka okuryazarlığı eğitimiyle de bir ilki gerçekleştiriyor. Bilgisayar Bilimleri Öğretmenleri Derneği (CSTA) ve Yapay Zekanın Gelişimi Derneği (AAAI) tarafından desteklenen “Al for K-12” girişimi ortağı olan Bahçeşehir Koleji, Endüstri 4.0’ın çekirdeğini oluşturan Yapay Zeka eğitimini Türkiye’de yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yeşilyurt Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.