Ana Sayfa Resmi İlanlar 29 Aralık 2016 1264 Görüntüleme

AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.

KIRKLARELİ

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/30 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                       : Kırklareli İl, Merkez İlçe, Çeşmeköy Köyü, 101 Ada No, 1138 Parsel No, Ahlatlıtarla Mevkii, Kum tarım arazisi

Adresi                              : Çeşmeköy Merkez / KIRKLARELİ

Yüzölçümü                      : 1.071,53 m2

Kıymeti                            : 2.796,69 TL

KDV Oranı                     :  %18

Kaydındaki Şerhler       : –

  1. Satış Günü : 30/01/2017 günü 15:00 – 15:05 arası
  2. Satış Günü : 24/02/2017 günü 15:00 – 15:05 arası

Satış Yeri                        : Kırklareli Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu­­­­­­

2 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                       : Kırklareli İl, Merkez İlçe, Çeşmeköy Köyü, 101 Ada No, 522 Parsel No, Ahlatlıtarla Mevkii, Kuru tarım arazisi

Adresi                              : Çeşmeköy Merkez/ KIRKLARELİ

Yüzölçümü                      : 18.477,89 m2

Kıymeti                            : 48.227,29 TL

KDV Oranı                     : %18

Kaydındaki Şerhler       : –

  1. Satış Günü : 30/01/2017 günü 15:15 – 15:20 arası
  2. Satış Günü : 24/02/2017 günü 15:15 – 15:20 arası

Satış Yeri                        : Kırklareli Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/30 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 14/12/2016

Emrah TEVENT

Satış Memuru

129014

(İİK m. 126)­­­

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

­­­­­­­­SAYI: 725                                                                     (B.İ.B)                                                                             29.12.2016

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İlginizi çekebilir

İLAN

İLAN

Tema Tasarım | Osgaka.com