Ana Sayfa Gündem 18 Kasım 2016 1098 Görüntüleme

“Memur ve Şef Atamaları İçin Başvurular Başladı”

* Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Kırklareli İl Başkanı Selahattin Karanfiler Memur ve Şef Atamaları için başvuruların başladığını belirterek; “Bakanlık talebimiz doğrultusunda Mart 2016 atama döneminde ilân edilen kadrolardan boş kalan kadrolara atama yapacak. Atama başvurusunda bulunmayan ve başvuruda bulunup atanamayan personelin ataması iptal edilenler hariç 2016 Yılı Merkez ve Taşra Teşkilatı Şef ve Memur Kadroları İçin Görevde Yükselme Atama Başvuru Kılavuzu’nda belirtilen açıklamalar doğrultusunda, 17-22 Kasım 2016 tarihleri arasında atama başvuruları elektronik ortamda alınacak” dedi.

HABER MERKEZİ

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Kırklareli İl Başkanı Selahattin Karanfiler, açıklamada bulunarak; Memur ve Şef atamaları hakkında açıklamada bulundu.

Eğitim-Bir-Sen olarak Nisan 2016 tarihinde, Görevde Yükselme Sınavın Eleme Sınavı niteliğinde olmadığını belirten Selahattin Karanfiler; Merkez ve taşra teşkilatında norm kadro açığı ile hizmet gereklerine göre belirlenen münhal şef ve memur kadroları için görevde yükselme suretiyle atama amacını taşıdığını belirtti.

Başarı sırası esas alınarak boş kalan kadrolara adayların istekleri alınmak suretiyle atama yapılmasını Bakanlıktan talep ettiklerini hatırlatan Karanfiler; “Bakanlık İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 15.11.2016 tarihli duyuruda, Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik kapsamında ek atama yapılacağı duyuruldu. Eğitim öğretim hizmetleri sınıfı dışında görev yapan personele yönelik olarak merkez teşkilatında 117’si şef, 74’ü memur ile taşra teşkilatında 2 bin 100 Şef, 3 bin 100 Memur Kadroları’na Mart 2016 tarihinde atama yapılmıştı” dedi.

17-22 Kasım 2016 tarihlerinde atama başvurularının olacağından bahseden Karanfiler; “Bakanlık talebimiz doğrultusunda Mart 2016 Atama Dönemi’nde ilân edilen kadrolardan boş kalan kadrolara atama yapacak. Atama Başvurusu’nda bulunmayan ve başvuruda bulunup atanamayan personelin ataması iptal edilenler hariç 2016 Yılı Merkez ve Taşra Teşkilatı Şef ve Memur Kadroları İçin Görevde Yükselme Atama Başvuru Kılavuzu’nda belirtilen açıklamalar doğrultusunda, 17-22 Kasım 2016 tarihleri arasında atama başvuruları elektronik ortamda alınacak” diye konuştu.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Kırklareli İl Başkanı Selahattin Karanfiler, açıklamasında; “Eğitim Bir Sen olarak çalışanların görevde yükselme, mali, sosyal ve özlük hakları için her platformda mücadele vermeye devam ediyoruz. Memurluk ve Şeflik Sınavı’nı kazandığı halde atanamayanlar sendikamıza müracaat ederek boş kalan ve boşalan yerlere ikinci bir atamanın yapılmasını talep etmişlerdi. Bizde sahadan gelen bu sese kulak vererek Genel Merkezimize bildirdik. Tüm illerden gelen talepleri değerlendiren sendikamız bakanlıkla görüşerek ve takip ederek bir sorunu daha çözmüş oldu. Görevde yükselme sınavları için önce üyelerimize sınava hazırlık kitabı verdik. Daha sonra üyelerimizi deneme sınavına alarak onları görevde yükselme sınavı için hazırlıklı hale getirdik” ifadelerini kullandı. (Savaş Eskici)

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com