Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 13 Ocak 2017 1048 Görüntüleme

“2017 Yılı Bireysel Sulama Makine-Ekipman Desteği Başvuruları’nı kaçırmayın”

 

HABER MERKEZİ

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Kırklareli İl Müdür Vekili Süleyman Diril, açıklamada bulunarak; 2017 Yılı Bireysel Sulama Makine-Ekipman Desteği başvurularının Ocak ayı içerisinde başlayacağını söyledi.

Destek başvuruları kapsamında, %50’sinin program kaynaklarından finanse edileceğini belirten Süleyman Diril; “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programıyla tarla içi damla sulama sistemi kurulması, tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması, lineer sistem, center pivot sistem veya tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alınması, güneş enerjili sulama sistemi kurulmasından vatandaşlar yararlanabilecek. Programdan desteklenecek alımlar için hibeye esas mal alım tutarı gerçek kişiler için 100.000 TL, tüzel kişiler için 200.000 TL’yi geçemez. Söz konusu alımların %50’si program kaynaklarından finanse edilecek. Program kapsamında daha önce hibe desteğinden yararlananlar bu Tebliğ kapsamında aynı yatırım konusunda başvuru yapamaz” diye konuştu.

Müracaatların 14 Ocak 2016 tarihi ile başlayacağını ifade eden Diril; Projeden destek almaya hak kazanan proje sahiplerinin yapacakları her türlü satın alma işlemlerinde Bakanlık tarafından yayınlanan satın alma el kitabındaki kurallara uygun hareket edileceği konusunun önemli olduğunu vurguladı.

* KİMLER BAŞVURABİLİR?

Bakanlık tarafından oluşturulan güncel çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmak şartıyla gerçek kişiler, kollektif, limited ve anonim şirketler, sulama kooperatifleri ve tarımsal kalkınma kooperatifleri başvurabilirler.

* BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuru şartları ve hazırlanması gereken dosya içeriği hakkında bilgi İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şubesi, İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri ve www.tarimreformu.gov.tr ile www.kirklarelitarim.gov.tr adreslerinden edinilebilir. Başvuru dosyaları Genel Müdürlüğün referans fiyatları açıklamasından sonra elden İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim edilecektir.

* BAŞVURU ZAMANI NEDİR?

Müracaatlar Bakanlığımızın belirlediği şekilde  14.02.2017 tarihi mesai bitimine kadar İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne yapılacaktır. Gelen proje teklifleri son başvuru tarihinden itibaren 20 gün içerisinde değerlendirilerek www.kirklarelitarim.gov.tr İl İlçe Müdürlüğü ilan panolarında duyurulacaktır. Program kapsamına alınan başvuru sahiplerine ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

* PROJENİN TAMAMLANMA SÜRESİ

Başvuru sonuçlarının Müdürlüğümüz internet sayfasında ilanından sonra başvuru sahibi ile Müdürlüğümüz arasında 10 gün içerisinde Hibe Sözleşmesi imzalanacaktır. Sözleşme tarihinden sonra en fazla 45 günde proje tamamlanacaktır.

* SATIN ALMA USUL VE ESASLARI

Proje sahipleri yapacakları her türlü satın alma işlemlerinde Bakanlık tarafından yayınlanan satın alma el kitabındaki kurallara uygun hareket edecektir. Desteklenecek makine-ekipmanlar için Bakanlığımızca yayınlanacak olan referans fiyatlar üzerinden işlem yapılacaktır.

 

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Tema Tasarım | Osgaka.com