Ana Sayfa Gündem, Kırklareli, Politika 8 Ağustos 2019 37 Görüntüleme

Vekil Minsolmaz’dan yatırımlar hakkında açıklama

 

Haber Kadir Sinici

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz,  Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çerçevesinde Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi 13.Etap Tebliğin Resmi Gazete’de yayımlandığını söyledi.

Vekil Minsolmaz, Hibe programından yararlanmak isteyen yatırımcılar başvurularını, 30 Eylül 2019 tarihi bitimine kadar www.tarimorman.gov.trinternet adresinden yapabileceğini söyledi.

Vekil Minsolmaz, Programdaki yatırım konuları şu şekilde olduğunu söyledi; Bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, Hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, Su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, Soğuk hava deposu, Çelik silo, Hayvansal ve bitkisel orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, Yenilenebilir enerji kullanan yeni sera, Yenilenebilir enerji üretim tesisleri, Tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar, Kırsal ekonomik alt yapı yatırım konularından; kırsal turizm yatırımları, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler, bilişim sistemleri ve eğitimi yatırımları, hibe desteği kapsamında değerlendirilir. Yayınlanan tebliğde hibeye esas proje üst limitleri; Tüzel Kişiler için; Yeni tesis için 2.500.000 TL. Tamamlama yatırımları için 1.750.000 TL. Kapasite artırımı için 1.250.000 TL. Gerçek Kişiler için; Yeni tesis için 1.250.000 TL. Tamamlama yatırımları için 1.000.000 TL. Kapasite artırımı için 750.000 TL. Kırsal ekonomik alt yapı yatırım konularında hibeye esas proje tutarı 500.000 TL üst limitini geçemeyecek. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.”  AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, ayırca yaptığı açıklamada;  “Kırklareli Kofçaz-1 Göleti ve Sulama Projesinin; % 95’i Tamamlandı. Çalışmalarda sona gelinen Kofçaz-1 Göleti ve Sulaması işi kapsamında; 2 bin 40 dekar zirai arazi suya kavuşacaktır. İmalatlar tamamlanmış olup, sistem testlerden sonra sulamaya hazır hale getirilecektir. İlimizde DSİ ile son yıllarda modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koyuyoruz. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları, üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışı sağlamaktadır. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor, bir taraftan da yaşam standardını yükselttiği için göçü önlüyor.

Kofçaz ilçemize ve değerli çiftçilerimize hayırlı olsun.”

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yeşilyurt Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.