Ana Sayfa Ekonomi, Gündem, Kırklareli 27 Temmuz 2020 42 Görüntüleme

“Şehri Sevenler ve Rantı Sevenler“

“Mutlu insanlar kenti sloganı tamamen bir aldatmacadır

“Bu güzel şehir bu kadar beceriksiz yöneticileri hak etmiyor”

“Şehrin geleceği ipotek altına alınıyor”

KIRKLARELİ BELEDİYESİ’NİN 2014 YILINDA 12 MİLYON BORCU, 6 MİLYON NAKİT PARASI VARKEN, 2019 YILI SONUNDA SÖZ KONUSU BORCUN 148 MİLYON OLDUĞU KONUŞULUYOR. PEKİ NAKİT PARASI VAR MI?

Büyük Birlik Partisi Kırklareli İl Başkanı Ercan Andaç, açıklamada bulundu.

Yeşilyurt Haber

Ercan Andaç, açıklamasında, “Yapmış olduğumuz çalışmalarda, vatandaşlarımızdan gelen talepleri ve önerileri dile getirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

“Ülkesini ve şehrini sevenlerin güçleri nispetinde mücadele içinde olduğunu görüyoruz” diyen Andaç, “Siyasi parti ayırımı yapmaksızın, samimi olan herkesin ülke meselelerinde ve şehrimizin sorunları üzerinde güçleri ölçüsünde mücadele içerisinde olduğunu görüyoruz. Ancak bu yeterli mi tabii ki değil. Herkesin siyasi görüşünü bir yana bırakıp doğrunun ve hakikatin yanında yer alması gerekiyor. Bu mücadelenin kazanılabilmesi için ayrıştırıcı üsluptan kaçınarak bizleri biz yapan ortak değerlerimiz olan; vatan sevgisi, bayrak sevgisi, cumhuriyetimizi kuran Atatürk sevgisi, dini değerlerimiz gibi ortak paydalarda bir araya gelmemiz zorunlu hale gelmiştir” şeklinde konuştu.

Tüm siyasi partilere bir araya gelme çağrısı yapan Ercan Andaç, lafta değil herkesin gerçek anlamda daha mutlu yaşayacağı bir şehir inşa etmek istediklerini kaydetti.

Şehrin ortak menfaatleri için diğer partiler ile bir araya gelebileceklerini aktaran Andaç, “Dinimiz bizlere birlik olmamız gerektiğini emretmiştir. İnsanca yaşamanın, huzura kavuşmanın tek yolu birlik ve beraberliktir. Ancak bu birlik hak yolunda yani dürüstlük ve adalet yolunda olmalıdır. O halde bizlere düşen fikren, kalben ve fiilen bir araya gelmektir. Şehrimizde bölücü ve terör örgütlerinin savunuculuğunu yapan partiler hariç, tüm siyasi partilere sesleniyorum gelin şehrimizin ortak menfaatleri için bir araya gelelim ve çalışalım. Oluşturacağımız bu sinerji ile lafta değil herkesin gerçek anlamda daha mutlu yaşayacağı bir şehir inşaa edelim” cümlelerini kullandı.

 

Kırklareli’nde artık insanların boş laflara kanmadığını vurgulayan Andaç, “Bakıyorsunuz, Kırklareli Belediyesi gidip TÜRK Patent ve Marka Kurumu’ndan ‘’Mutlu İnsanlar Kenti’’ sloganını tescil ettirmiş ve bunu kamuoyuna bir başarı olarak takdim ediyor. Ancak TÜİK verilerine göre Türkiye’nin en mutlu şehirleri sıralamasında Kırklareli ilk 20 içerisinde yer almıyor. Artık İnsanlar boş laflara kanmıyor, icraat görmek istiyor. İsteyen herkes Türk Patent Ve Marka Kurumuna müracaat edip, bedelini ödemek kaydıyla ’’dünyanın en yakışıklı erkeği’’ ya da ’’dünyanın en güzel kadını’’sloganını kendi adına tescil ettirebilir, ancak bu tescilin yapılması bunun doğru olduğu anlamına gelmez sadece o sloganın size ait olduğu anlamına gelir” diye konuştu.

Kırklareli Belediyesi’nin geleceğinin parlak olmadığını aktaran Andaç, “Yerel seçimlerin üzerinden tam 17 ay geçmesine rağmen, maalesef seçimden sonra yetki makamı olan yöneticiler sokağa veya halkın arasına çıkabilmiş değiller. Yerel yönetimlerde başarının yolu halk ile iç içe olmaktan geçer. Sanıyorum yönetici arkadaşlar bu önemli hususu gözden kaçırıyorlar. 2014 yılında yapılan yerel seçimler öncesinde, Kırklareli Belediyesi’nin yaklaşık 12 milyon borcu vardı. Buna karşılık olarak otopark hesabında yaklaşık 6 milyon nakit parası vardı.2019 yılı sonunda söz konusu borcun 148 milyona çıktığı, şu anda ise 170 milyon civarında olduğu belirtiliyor. Şöyle bir örnek verelim; bir işyeriniz olduğunu var sayalım, bu işyerinizin borcu 2014 yılında 6 milyon iken, bugün 170 milyona çıkmış ise bu işletmenin geleceğini parlak görmeniz mümkün olur mu sizce ? Ayrıca bu borçlar oluşurken belediyeye ait hatırı sayılır gayrimenkullerin (grand hotel, 200 konutlar mevkiindeki ticari imarlı arsanın) satılması da çabası. Şimdi ilgili arkadaşlar katlı otopark ve kapalı pazar yeri, yarım kalmış otogar yaptık diyebilirler. Katlı otoparkın bedeli zaten 2014 yılında nakit olarak hazırdı. Kapalı Pazar yerine gelince yaklaşık 17 milyon bedelle ihaleye çıktınız, ödemelerini yapamayınca icralık olarak yaklaşık 40 milyona mal ettiniz. Tüm faiz, icra masraflarını da vatandaşın sırtına yüklediniz. Bu da yetmiyormuş gibi eksiklerini tamamlayamadığınız için 2019 Mart ayında açılışını yaptığınız halde, bir yıldan fazla bir süre sonra ancak faaliyete geçirebildiniz. Otogar hakkında ise bir şey söylemek istemiyoruz tam bir fiyasko” dedi.

Kırklareli gibi güzel bir şehrin beceriksiz yöneticileri hak etmediğini kaydeden Andaç, “Türkiye’nin en batısında yer alan, kalbi vatan sevgisi ve Atatürk sevgisi ile dolu olan, Rumeli insanlarımızın yaşadığı bu güzel şehir bu kadar beceriksiz yöneticileri hak etmiyor. Saf ve temiz yürekli insanlarımızı her seçim döneminde seçim vaatleri ile kandırarak siyaset yapma dönemi sona ermiştir. Artık Kırklareli’de siyaset alanında mücadele parti ve ideoloji ayırımı yapmaksızın, şehrini sevenler ile rantı sevenler arasında olacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yeşilyurt Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.