Ana Sayfa Resmi İlanlar 22 Ağustos 2019 36 Görüntüleme

RESMİ İLAN

T.C.

KIRKLARELİ

İCRA DAİRESİ

2019/296 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri: Taşınmaz, adres bilgisi olarak Kırklareli İli Merkez İlçesi Karakaş Mahallesi 839. Sk. Çağrı Konakları No:2 C Blok Normal 3. Kat 16 Nolu taşınmazdır. Taşınmaztapu kayıtlarında Kırklareli İli Merkez İlçesi Karakaş Mahallesi Sırtbağlar Mevkii 694 parsel 34 AdaC Blok 3. kat Bağımsız Bölüm 16 da Konut niteliğinde 4/272 arsa paylı taşınmazdır. Taşınmaz, belediye imar planı içinde yer almakta olup, yapı kullanım izni bulunmamaktadır. Taşınmaz, 2 oda, salon, mutfak, hol, banyo, wc ve balkon (2 adet) bölümlerinden ibaretttir. Salon ve odaların zeminleri laminat parke ile döşelidir. Duvarları su bazlı esaslı iç cephe boyası ile tavanlar tavan boyası ile boyalıdır. Salon, mutfak ve antrede duvar kenarlarında spot ışıklı asma tavan mevcuttur. Diğer bölümlerin tavanlarında kartonpiyer mevcuttur. Mutfak, hol, banyo, wc ve balkonların zeminleri seramik ile döşelidir. Banyo ve wc’nin duvarları tavana kadar seramik ile kaplıdır. Banyoda duşakabin, klozetve dolaplı lavabo ile wc’de heletaşı ve lavabo mevcuttur. Tavanlar asma tavandır. Mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Giriş kapısı çelik, iç kapılar panel, dış pencereler ise plastik dogramadır. Isınma şekli doğalgazlıdır(kombi yoktur). Elektrik ve suyu mevcuttur. Binada asansör mevcut olup, henüz faal değildir. Bina giriş kapısı alüminyum doğrama olup bina girişi katlar arasında iritibatı sağlayan merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer ile kaplıdır. Bina dış cephesi ısı yalıtım üzerine akrilik esaslı malzeme ile boyalıdır. Çatısı ahşap üzeri kiremit ile örtülüdür.

Yüzölçümü : 86,95 m2Arsa Payı    : 4/272Kıymeti           : 175.000,00 TL   KDV Oranı          : %1

İmar Durumu : Belediye imar planı içinde yer almaktadır

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydınd olduğu gibidir

  1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:40 – 10:50 arası 2. Satış Günü : 25/10/2019 günü 10:40 – 10:50 arası

Satış Yeri : İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu – Merkez/Kırklareli

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu satış ilanı İİK 127. Maddesi gereğince tebliğ yapılamayan ilgilere satış ilanı tebligat yerine geçer.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/296 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/07/2019

SAYI :282 (B.İ.B.) 22.08.2019

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yeşilyurt Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.