Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 24 Mayıs 2019 44 Görüntüleme

Öğrenme Şenlikleri’nin Açılışı Gerçekleştirildi

 

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı içinde okullarda öğrencilerin alanları ile ilgili yaptıkları çalışmaların sergilendiği ’Öğrenme Şenliği’nin açılışı yapıldı.

Açılışa, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Cahit Akın, ilçe milli eğitim müdürleri, idareciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, yaptığı konuşmasında, “Hayat boyu öğrenmenin günümüz dünyasında önemi daha da ortaya çıkmaktadır. Eğitim artık sadece okullarda belli yaşta verilen eğitim değil, artık yeni teknolojiler ile günlük değişimlere bile ayak uyduramaz hale geldik. O nedenle insanlar her dönemde desteklenmesi ve eğitim alt yapının oluşturulması gerekir. Bu nedenle son dönemde yapılan yeni uygulamalar son derece önemli. Öğrenme Şenliğinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Cahit Akın, “Öğrenme Şenliği, hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden, sanatsal ve kültürel gösteriler içeren programlı etkinlikler bütünüdür. Öğrenme Şenliği, bireylerde kendilerini geliştirme konusunda merak ve istek uyandırarak, öğrenmenin eğlenceli, kişiyi rehabilite eden yönünün fark edilmesine ve bireylerin öğrenme süreçlerine aktif olarak katılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Hızla değişen toplumlarda hayat boyu öğrenme, sosyal içerme ve işgücü piyasasına dâhil olabilme açısından çok önemlidir. Temel becerilere sahip olmak ve okuryazar olmak, iyi bir iş bulmak için yeterli değildir. Günümüzün esnek ve güvencesiz işgücü piyasasında “İstihdam Edilebilir” konumda kalabilmek için eğitim ve öğretime sürekli ihtiyaç vardır. İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ile eğitim kurumlarımızın hayat boyu öğrenme alanında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak için etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak amacıyla 23-24 Mayıs 2019 Perşembe ve Cuma günlerinde gerçekleştirilecek olan “Kırklareli Öğrenme Şenliği” etkinlikleri Valimiz Sayın Osman Bilgin’in başkanlığında Kırklareli Öğrenme Şenliği İl Organizasyon Komisyonu oluşturulmuştur. İlimiz ve İlçelerimizdeki Halk Eğitimi Merkezleri, Kırklareli Olgunlaşma Enstitüsü, Kırklareli Üniversitesi, Kırklareli Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Türkiye Kızılay Derneği, Yeşilay Şube Başkanlığı ve okul müdürlüklerinin katılımları ile gerçekleştirilen Kırklareli Öğrenme Şenliği İstasyon Caddesinde 50 stantla hayat boyu öğrenme çalışmalarının geliştirilmesine katkı sağlamaktadır” diye konuştu.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin eşi İlknur Bilgin ve beraberindekiler tarafından okulların çalışmalarının sergilendiği Öğrenme Şenliğinde öğrenciler, hazırladıkları çalışmaları veliler ve öğretmenlere uygulamalı olarak anlattı.

Öğrencilerin çalışmalarının sergilendiği stantları gezen Vali Osman Bilgin ve beraberindekiler hazırlanan çalışmalarda emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yeşilyurt Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.