Milletvekili Minsolmaz, “TOKİ konutları 17 Şubat ile 4 Mart tarihlerinde teslim edilecek”

Milletvekili Minsolmaz, “TOKİ konutları 17 Şubat ile 4 Mart tarihlerinde teslim edilecek”

 

 

AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, TOKİ Kırklareli Merkez 535 Konut Projesi’nde konutların teslim tarihlerinin kesinleştiğini söyledi.

17 Şubat ile 04 Mart tarihleri arasında konutların teslim edileceğini aktaran Milletvekili Selahattin Minsolmaz, “Yakından takip ettiğimiz TOKİ Kırklareli Merkez 2. Etap 535 Konut Projesinde alt gelir grubu 245 adet, standart 290 adet olmak üzere, toplam 535 adet konutun inşaası tamamlandı. Peyzaj uygulamasında da, sona gelinen projede, 17 Şubat ile 04 Mart tarihleri arasında konut vergilerini yatırdıklarından sonra, daire sahiplerine teslimlerin yapılacak” dedi.

Kırklareli Merkez Hamidiye Mahallesi 535 Adet Konut Projesi Konut Teslim İşlemleri

Kırklareli Merkez Hamidiye Mahallesi 535 adet konut projesi kapsamında satışı gerçekleştirilen konutların teslimleri, 17 Şubat – 06 Mart 2020 tarihleri arasında, Web sayfamız www.toki.gov.tr adresinde yer alan Konut Teslim Programına göre gerçekleştirilecek.

Bu çerçevede; Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan “Konut Teslim Programı” çerçevesinde projenin Müşavir Firması olan UBM Müşavirlik İnş. A.Ş tarafından Kırklareli Merkez Hamidiye Mahallesi 535 adet konut şantiyesinde gerçekleştirilecektir. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır.  Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır. Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.  İlk dönemsel artış Temmuz 2020 yapılacaktır. İlk taksit ödemeleri Mart 2020 tarihinde başlayacaktır. (2+1 nitelikli konutlar için) Alıcıyla imzalanan gayrimenkul satış sözleşmesi kapsamında satışa/teslime konu konutun sigorta ve DASK işlemleri aracı Banka tarafından yaptırılacak ve bedelleri, KDV ile birlikte tahsil edilecektir. 3065 sayılı KDV kanunu gereğince, teslim işlemi nedeniyle doğan %1 oranındaki KDV tutarı T.Halk Bankası A.Ş. Kırklareli Şubesi tarafından tahsil edilecektir; bu aşamada aracı Banka tarafından kesilen KDV faturası konut teslim anında alıcı tarafından müşavir firmaya yetkililerine ibraz edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair fatura ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir. Şantiyede yapılacak konutun fiili teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:  Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı), Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası, Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi, KDV tutarının yatırıldığına dair fatura, Belgeler eksiksiz ise konut alıcılarına, müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yeşilyurt Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.