Kurtuluşumuzun 97. Yıldönümünü Coşkuyla Kutlayacağız

Kurtuluşumuzun 97. Yıldönümünü Coşkuyla Kutlayacağız

Haber Kadir Sinici

Kırklareli’nin Düşman İşgali’ndenKurtuluşu’nun 97. Yıldönümü dolayısıyla törenler düzenlenecek.

Kırklareli’nin Kurtuluş Törenleri bugün saat 13.30’da Kırklareli Şehitliği’ne Kırklareli Belediye Başkanlığı Çelengi’nin sunulması ve 1 dakikalık Saygı Duruşu’nda bulunularak, İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak. Daha sonra Kırkşehitler Şehitliği ziyaret edilerek Kırklareli Valisi Osman Bilgin, tarafından Şehitlik Defterleri imzalanacak.

Kırklareli Şehitliği’ndeki program şu şekilde açıklandı; “11 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 13.’30 da protokole dahil üyeleri tarafından Kurtuluş Caddesi Güzergahındaki şehitlik ziyaret edilecek ve Şehitliğe Belediye Başkanlığı Çelengi sunulacaktır.Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımız’ın söylenmesi ile birlikte, tören mangası tarafından manevra mermisi ile ihtiram atışı yapılacaktır.Çelenk sunma töreninin takdimi, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nda görevli Tğm. Fatih Yaşartarafından yapılacaktır.İstiklal Marşı’mız; Kırklareli Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Volkan Gülcanyönetiminde söylenecektir.“Çelenk Sunma Töreni”ne Merkez ilçe tüm okul-kurum müdürleri;  Kırklareli Fen Lisesi, Kırklareli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kırklareli Spor Lisesi, Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kırklareli TOBB Anadolu Lisesi, Kırklareli Atatürk Anadolu Liselerinden Okul Müdürleri ve bir öğretmen eşliğinde onar kişilik öğrenci grupları bayrak ve flamalar ile katılacaktır. Sayın Valimiz Osman Bilgin tarafından, beraberindeki konuklarla Kırkşehitler Şehitliğine geçerek buradaki “Şehitlik Defteri” imzalanacak ve şehitlik ziyaret edilecektir.Kırkşehitler Şehitliğindeki sunuculuk görevini Kırklareli Anadolu Lisesi öğretmeni Alper Sakallıtarafındanyapılacaktır. Şehitliklerde protokol üyelerine çiçekleri vermek üzere aynı okuldan altı kız öğrenci görevlendirilecektir.”

* Kutlama Coşkusu saat 14.30’da Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda başlayacak

Aynı gün saat 14.30’da Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda düzenlenecek olan törenlerle devam edecek. Buradaki program da şu şekilde açıklandı; “Saat 14.15’te Tören Mangası, İlimiz merkezinde bulunan Liselerden 20 kız 20 erkek öğrenci bayrak ve flamaları ile Resmi ve Özel Kurum Yöneticileri Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda yerlerini almış olacaklardır.İlimiz Merkezinde bulunan Tüm Beden Eğitimi Öğretmenleri, tören alanındaki düzeni sağlamak üzere görevlidir. Tören Sunuculuğu; Kırklareli Anadolu Lisesi ÖğretmeniAlper Sakallıtarafından yapılacaktır.İstiklal Marşı’mız 5. Kolordu Komutanlığı Bandosu eşliğinde Kırklareli Anadolu Lisesi Müzik ÖğretmeniVolkan Gülcan yönetiminde okunacak, Şanlı Bayrağımız da Kırklareli Anadolu Lisesi’nden 2 erkek ve 1 kız öğrenci tarafından göndere çekilecektir.Kırklareli Anadolu Lisesi Müdürlüğünce hazırlanan yöresel kıyafetli bir kız öğrenci ile subay kıyafeti giymiş bir erkek öğrenci saat 14.30 da Özgürlük ve Demokrasi Meydanında hazır bulundurulacaktır. Subay kıyafeti giymiş öğrenci temsili kıta komutanı olarak Türk Bayrağını Sayın Valimiz Osman Bilgin’e sunacak, yöresel kıyafetli öğrenci Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Siyam kesimoğlu’na bir buket çiçeği takdim edecektir. Kırklareli Anadolu Lisesi’nden iki erkek bir kız öğrenci Sayın Valimiz, Sayın Tugay Komutanımız ve Sayın Belediye Başkanımıza Atatürk Posteri verecektir.Belediye Başkanlığı tarafından Temsili Kıta komutanına ve Kurtuluş Kızına birer hediye verilecektir.Belediye BaşkanımızSayın Mehmet Siyam Kesimoğlu tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacaktır.Kırklareli Anadolu Lisesiöğrencileritarafından şiir ve oratoryo gösterisi yapılacaktır.Belediye Halk Oyunları Ekibince gösteriler sunulacaktır.Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi Vals ve Tango Gösterisi.5. Kolordu Komutanlığının Bandosu tören boyunca TÖREN GEÇİŞİ:Okulların Bayrak ve Filamaları, Halk Oyunları Ekibinin Geçişi, Liseler, Sivil Toplum Örgütleri( Kızılay, Yeşilay, Gaziler, Avcılar, Atatürkçü Düşünce Deneği, Çağdaş Yaşam Derneği, Kent Konseyi……….)Araçlar (Belediye, klasik arabalar, motorcular derneği, esnaf odaları araçları )

ZİYARET

Belediye Başkanı ve beraberindeki heyet Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda Yapılacak Kutlama Töreninden sonra Subay Orduevi’nde Garnizon Komutanı’nı ziyaret ederek, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne Kırklareli Halkı adına şükran duygularını sunacaktır.”

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yeşilyurt Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.