Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 17 Eylül 2019 59 Görüntüleme

“İlköğretim Haftası”  başladı

 

 

Haber Kadir Sinici

Kırklareli’de “İlköğretim Haftası” dolayısıyla tören düzenlendi. Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’nda düzenlenen tören, Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulmasıyla başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende, Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Kalkan; Yeni Eğitim-Öğretim Yılı’nın heyecanla başladığını ifade etti. ardından Kırkşehitler İlkokulu’nda bir tören düzenlendi. Buradaki törene Kırklareli Valisi Osman Bilgin Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Kalkan , Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcileri, veliler ve öğrenciler katıldı. törende bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Kalkan; “İnsana yön veren, insanlığı yücelten, hayatı anlamlandıran bir etkinlik olan eğitim; bireyin, toplumun ve insanlığın geleceği için son derece değerlidir. Özellikle, her geçen gün daha önemli hale gelen bilgi ve teknolojinin etkili olduğu günümüzde, eğitimin ve niteliğinin bu gelişmelere paralel olması büyük bir ihtiyaçtır.

Bu anlayışla bizler Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 233 kurum, 3.529 öğretmen ve 48.312 öğrenci ile Türk Milli Eğitiminin amaç ve ilkeleriyle, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı akademik, sosyal, kültürel sportif yönden güçlü; bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda çocuklarımıza çağın gereklerine uygun en iyi eğitimi vermeyi amaçlamaktayız.

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım,

Mesleğinizin asıl amacı, nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmaktır.

Değerli veliler;

Çocuğunuzun eğitim öğretim sürecinde öğretmenlerimiz ve okul yönetimleriyle işbirliği içinde hareket etmeniz, eğitim öğretim faaliyetlerine destek olmanız eğitim kalitesinin artmasına ve çocuğunuzun başarısına büyük katkı sağlayacaktır. Çocuklarımızın eğitim sürecinde sizleri hep yanı başımızda görmek istiyoruz.

 

Sevgili öğrenciler,

Eğitim öğretim sürecinizin her kademesinde, bulunduğunuz her ortamda, öğretmenlerinizin rehberliğinde, okuyan, araştıran, soran, sorgulayan, her durumda bilgiye ulaşmanın yollarını arayan bireyler olmanızı bekliyoruz. Aynı zamanda vatanını, milletini, bayrağını ve tarihini seven insanlar olarak yetişmeniz bizlerin en büyük isteğidir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle sevinç ve coşkusunu hep birlikte paylaştığımız 2019–2020 Eğitim Öğretim Yılının hayırlı olmasını diliyor; ilimize, ülkemize ve milletimize iyilikler, güzellikler ve başarılar getirmesini temenni ediyorum.”

“2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nı içtenlikle kutluyorum”

Kırklareli Valisi Osman Bilgin ise şunları kaydetti; “Bugün, okumak, öğrenmek, değişmek ve değiştirmek; aydınlık yarınları bilgi ve sevgi ile inşa etmek ve sonraki nesillere yaşanılabilir bir dünyayı müjdelemek üzere yeni bir eğitim ve öğretim yılına ulaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Ailede başlayıp okullarda devam eden ve insan hayatının her dönemini kapsayan eğitim; üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık ve süreklilik isteyen bir süreçtir. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın sevincini yaşarken; değerli anne babaları da yavrularını sevgiyle, ümitle okula hazırlanmanın güzelliğini ve tatlı telaşını paylaşıyorlar.

Bugünün dünyasında yeterlilik ve güçlü temsil için nitelikli ve donanımlı insana ihtiyaç vardır. Çağın ruhunu doğru okumak ve insan kaynaklarımızı doğru yönlendirerek etkin kılabilmek için bilgece dokunuşlara ihtiyaç vardır.

Okullar sadece bilimsel bilginin verildiği mekanlar değil aynı zamanda kültür, sanat ve hayata ilişkin derslerin de verildiği eğitim kurumlarıdır. Eğitimdeki amacımız; sadece mesleki ya da akademik anlamda başarılı bireyler değil, aynı zamanda değerleriyle kuşanmış bir ruh güzelliğine sahip nesiller yetiştirmektir.

Bu nedenle çocuk ve gençlerimizin vatanını, milletini seven, bilgili, bilinçli, milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel olguları takip eden, ruh ve beden sağlığına sahip, doğru düşünen ve sağlıklı karar veren bireyler olarak yetişmesi en büyük hedefimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimizin teminatı tüm öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nı içtenlikle kutluyor, sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı dileklerimle, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” Yapılan Konuşmaların ardından Kırklareli Atatürk İlkokulu Folklor Ekibi gösterisini sundu.  Daha sonra Kırklareli Valisi Osman Bilgin ve beraberindekiler sınışları gezerek öğrencilerle sohbet ederek eğitimlerinde başarılar diledi.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yeşilyurt Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.