Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 11 Kasım 2019 43 Görüntüleme

Edirne’de Proje Uygulama Eğitimi verilecek

 

 

 

Avrupa Birliği Başkanlığı’nın Ulusal Otorite görevini yürüttüğü Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında 12-13 Kasım 2019 tarihlerinde Edirne’de bir dizi etkinlik düzenlenecek.

 

Etkinliklerin ilk günü olan 12 Kasım 2019 tarihinde, Programın 2021-2027 dönemi hazırlıklarını yürütmek üzere kurulan Ortak Çalışma Grubu’nun ilk toplantısı ve Programın 2014-2020 dönemi uygulamasından sorumlu olan Ortak İzleme Komitesi’nin olağan toplantısı gerçekleştirilecek. Sözkonusu toplantılara Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ile Bulgaristan Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakan Yardımcısı Denitsa Nikolova başkanlık edecek.

 

Programın ikinci günü olan 13 Kasım 2019 tarihinde, Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı (2014-2020) İkinci Çağrı Uygulaması Açılış Etkinliği, Bulgaristan Büyükelçisi NadezhdaNeynsky, Bulgaristan Edirne Başkonsolosu Vassil Valchev, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye’nin Burgaz Başkonsolosu Senem Güzel, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Volkan Türk Vural, Türkiye’nin Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy, Kırklareli Vali Yardımcısı Vekili Emre Öztürk, Edirne Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler ve Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı’nın katılımları ile gerçekleştirilecek.

 

Açılış oturumunun devamında ikinci çağrı kapsamında proje yürüten kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan yararlanıcılara yönelik Proje Uygulama Eğitimi verilecek.

 

INTERREG IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı Hakkında

 

Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı, Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği sürecindeki sınır ötesi işbirliği programlarından biridir. Söz konusu programın amacı daha güçlü bir Avrupa işbirliği ve bütünleşmesine hizmet etmek için Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği alanında her iki ülkenin güçlü olduğu ana noktalar üzerine kurulu sürdürülebilir ve dengeli bir kalkınma sağlamaktır.Programın Yönetim Makamı Bulgaristan Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığı olup, Ulusal Otorite görevini Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı yürütmektedir. Program alanı Türkiye’de Edirne ve Kırklareli illerini Bulgaristan’da ise Hasköy, Yambol ve Burgaz idare bölgelerini kapsamaktadır. Kamuoyunun programa dair bilgilendirilmesi faaliyetlerini yürüten ve Yönetim Otoritesi ile Ulusal Otoriteye programın yürütülmesinde destek sağlayan Ortak Sekretarya Ofisi Bulgaristan’ın Hasköy kentinde olup Programın Ortak Sekretarya Destek Ofisi Edirne’de faaliyet göstermektedir.

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yeşilyurt Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.