Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 23 Şubat 2021 57 Görüntüleme

CHP Kırklareli İl Başkanlığı 1 yılını değerlendirdi

Geçtiğimiz yıl 23 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşen CHP Kırklareli Olağan İl Kongresi’nde göreve seçilen Alaaddin Güncer başkanlığındaki il yönetim kurulu görevindeki birinci yılını tamamladı. İl Başkanlığından yapılan yazılı basın açıklamasında partinin Kırklareli il genelinde gerçekleştirdiği faaliyetlerle ilgili açıklamada bulunuldu.

İl Başkanı Alaaddin Güncer: “Pandemi Dönemine Uygun Bir Çalışma Yürüttük”

İl Başkanı Alaaddin Güncer; “23 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirdiğimiz il kongremizden hemen sonra 11 Mart 2020 tarihinde Türkiye’de ilk koronavirüs vakası görülmesiyle birlikte günlük yaşamımız her alanda farklılık gösterdi. Dolayısıyla bu kısıtlamalarla birlikte hayatımıza “yeni normal” diye bir tabir geldi. CHP Kırklareli İl Örgütü olarak bizler de bu yeni normale göre faaliyetlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Örgütlenme Çalışmlarımızı Tamamladık, ÖBEK Örgütlenmesine Geçtik
İlçelerimizdeki görev dağılımları yapıldı. Gençlik ve Kadın Kollarımızın il kongrelerini tamamladık. Ardından beldelerimizdeki yönetim kadrolarını oluşturduk. Genel Merkezimizin geliştirdiği ÖBEK Örgütlenmesini ilimizde başlattık.

CHP Parti İçi Eğitim Çalışmalarında Yeni Bir Dönem Başlattık
CHP Parti Okulu’nun direktifinde yürütülen ve ilimizde il eğitim sekreterimizin başında bulunduğu eğitim çalışmalarına başladık. Bu konuda oluşturulan Kırklareli İl Eğitim Kurulu çalışmalarını sürdürüyor. Buradaki amaç partimizin her kademesindeki yönetici kadrolarının eğitim alması, ÖBEK örgütlenmesi çalışmalarının eksiksiz yürütülmesidir.

Muhtarlarımızın Tamamına Partimizin “2. Yüzyıla Çağrı Beyannamesi” ni Ulaştırdık
Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayında kurultay delegelerimizin oylarıyla kabul edilen “2.Yüzyıla Çağrı Beyannamesi”ni ilimizdeki toplam 287 mahalle ve köy muhtarlarımıza ulaştırdık. Böylelikle çağrı beyannamemizin giremediği köyümüz ve mahallemiz kalmadı. Şimdi sırada bu beyannamemizi tek tek halkımıza anlatmak var.

“Yerel Esnafına Sahip Çık” Kampanyası Büyük Bir Kitlede Karşılık Buldu
Yerel esnafımızın zor günler yaşadığı bu dönemde il başkanlığı olarak başlatmış olduğumuz dayanışma kampanyası toplumun her kesiminden kabul gördü. Parti örgütümüz ve halkımız yerel esnafın hassasiyet içerisinde geçirdiği bu dönemde alışverişini mahallelerindeki yerel esnafından yapma çabasını gösterdi. Dayanışma bizim siyasi anlayışımızın temelini oluşturur.

Üyesi Olmayan Köy ve Mahallelerimizde Üye Yapma Çalışması Başlattık
Göreve geldiğimiz ilk gün, ilimizin örgütsel durum analizini çıkardık. Burada tespit ettiğimiz en önemli tespit ise hiç üyesi olmayan köylerimiz oldu. Bu köylerimizde ve mahallelerimizde üye yapma çalışmalarımıza başladık.

Pandeminin En Yoğun Olduğu Dönemde Esnafımıza Maske Dağıttık
Pandeminin en yoğun olduğu dönemde, iktidarın maske dağıtımı yapamadığı sırada maskenin en çok lazım olduğu esnafımıza maske dağıtımı gerçekleştirerek bir dayanışma örneği sergiledik. Esnafımızın her daim yanında olduk. Bundan sonra da esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Pandemi Döneminde Sosyal Medya Üzerinden Örgütümüz ve Halkımızla İletişimimizi Arttırdık
Pandemi dönemindeki kısıtlamalardan kaynaklı olarak yüz yüze iletişim kuramadığımız üyelerimiz ve özellikle de ulaşmamız gereken halkımızla sosyal medya hesaplarımız üzerinden iletişimimizi arttırdık. Ayrıca, 1 Mayıs İşçi Bayramı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mızda sosyal medya üzerinden canlı yayınla mini konserler verdik.

Resmi Bayramlarımızı Örgütümüzle Birlikte Kutladık
Tüm resmi bayramlarımızda örgütümüzle birlikte coşkulu bir şekilde kutladık. Belediyelerimizin programlamış olduğu kutlama programlarına dahil olduk.

Sivil Toplum Kuruluşlarıyla İletişim Halinde Olduk
Kent konseyinden meslek odalarına kadar tüm oda, dernek, sendika ve platformlarla yakın ilişkiler içerisinde olduk. Belirli periyotlarla bu önemli kuruluşlarımıza ziyaretler gerçekleştirdik.

İl Genel Meclisi’nin Bütçe Görüşmeleri Öncesinde Köy Muhtarlarımızı Yerinde Ziyaret Ettik
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin 2021 bütçe görüşmelerinin öncesinde, köylerimizin sorunlarını dinlemek, muhtarlarımızın taleplerini öğrenmek için köylerimizi il genel meclis üyelerimizle birlikte ziyaret ettik. Öncelikli taleplerinin bütçe kapsamına alınmasını sağladık. Yatırım programını muhtarlarımızın taleplerine göre oluşturduk.

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Tepkimizi Her Defasında Dile Getirdik
Ülkemizde maalesef ki giderek artan kadına yönelik şiddete karşı her defasında dile getirdiğimiz tepkimizi Kadın Kolları İl Başkanlığımızla birlikte çeşitli zamanlar lanetleyerek tepki gösterdik.

Vize İlçemiz Okçular Köyü, Pınarhirsar İlçemizde Yapılmak İstenen Çevre Tahribatına Karşı Tepki Gösterdik
Önce Vize ilçemizin Okçular Köyü’nde sonrasında ise Pınarhisar ilçemizde yapılmak istenen taş ocağı, kalker ocağı tesislerine örgütümüzle birlikte tepki gösterdik. Bölge halkımızın yanında yer aldık. Burada yapılmak istenen ÇED toplantılarına karşı direniş gösterdik.

İl Genel ve Belediye Meclis Grup Toplantılarımızı Düzenli Olarak Gerçekleştirdik
İl Genel Meclisimizin ve belediye meclisimizin çalışmalarını koordineli bir şekilde yürütmek için grup toplantılarımızı meclis üyelerimizle birlikte rutin olarak gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Genel Merkezimizle Birlikte Koordineli Çalışmalarımız Devam Ediyor
Seçim ve Hukuk İşleri, Balkan Masası, Spor Kurulu, Esnaf Masası, Ekonomi Masası ve Halkla İlişkiler alanlarında çok titiz bir çalışma başlattık. Bu alanlardaki il başkan yardımcılarımız, sorumlu genel başkan yardımcılarımızla birlikte çalışmalarına devam ediyor. Gerekli raporlamalar genel merkezimize belirli periyotlarla gönderiliyor.

Yerel Basımızla Sürekli İletişim Halinde Çalışıyoruz
Göreve geldiğimiz 23 Şubat 2020 tarihinden günümüze kadar geçen sürede her hafta gerek ülke gündemine gerekse yerel gündeme dair gelişmeleri içeren basın bültenlerimizi basınımıza gönderdik. Kırklareli merkez, Lüleburgaz ve Babaeski ilçelerimizdeki yerel basın kuruluşlarını yerinde ziyaret ettik. İl başkanlığımız tarafından gönderilen basın bültenlerini kamuoyuna ulaştırmamıza yardımcı olan tüm basın emekçilerine teşekkür ederiz.

Çiftçimizin ve Hayvancımızın Sorunlarını Bizzat Birlik /Oda Başkanlarından Dinledik, Raporlarımızı Genel Merkeze Sunduk
Tarımdan Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanımız Orhan Sarıbal ile birlikte ilimizdeki çiftçilerimizin ve hayvancılarımızın sorunlarını yerinde dinlemek için Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Yağlı Tohumlar Kooperatifi, Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği, Ziraat Odası, Köy Muhtarları Derneği’ni ziyarette bulunduk.

Kırklareli Merkeze Bağlı Belde ve Köylerimizde Gerçekleşen Sel ve Dolu Felaketinden Hemen Sonra Belde ve Köylerimize Ziyaret Gerçekleştirdik
Üsküp, Kızılcıkdere, Bayramdere ve Kavakdere Köylerimizde yaşanan sel ve dolu felaketinden hemen sonra bu köylerimizi ziyaret ettik. Üreticimizin yanında olduk. Gerekli raporlamaları yaparak ilgili yerlere ilettik.

Venezuela’dan İthal Edilecek Olan Peynire Karşı Yerli Peynirimiz İçin Özgürlük Parkı’nda Basın Açıklaması Yaptık
27 Ağustos 2020 tarihinde Kırklareli Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirdiğimiz ithal peynire karşı basın açıklamamız yerel ve ulusal düzeydeki basın kuruluşlarında geniş yer aldı.

Partimizin 2021 Yılı Asgari Ücret Önerisini Meydanlarda Duyurumunu Yaptık
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2021 yılında uygulanmasını önerdiği asgari ücret teklifi olan 3100 TL’nin duyurumunu il genelinde sokak, cadde ve meydanlarda duyurumunu örgütümüzle birlikte gerçekleştirdik.

Parti İçi Eğitim Programımızı Yeniden Başlattık
CHP Parti Okulu bünyesinde koordine edilen “Parti içi eğitim programını” il eğitim sekreterimiz başkanlığında oluşturulan eğitim kurulumuzla birlikte yeniden başlattık. Meclis üyelerimizden ilçe yöneticilerimize kadar partimizin tüm kademelerinde görev yapan yönetim kadrolarımıza eğitimler kademeli olarak verilmeye başlandı.

Alpullu Beldemizde Gerçekleşen Sel Felaketinden Hemen Sonra Halkımıza Geçmiş Olsun Ziyaretinde Bulunduk
Alpullu’da olağan dışı nedenlerle gerçekleşen sel felaketinin hemen akabinde Babaeski ilçe başkanımız, il başkan yardımcılarımız, Alpullu belde başkanı ve belediye meclis üyemizle birlikte halkımıza geçmiş olsun ziyaretinde bulunduk. Durumla ilgili olarak gerekli bilgi ve raporlamayı ilgili yerlere ulaştırdık.

Belediyelerimizin Başarılı Çalışmalarını Ön Plana Çıkardık
Sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla yönetilen partili belediyelerimizin başarılı çalışmalarını ön plana çıkardık. Belediye başkanlarımız özellikle pandemi döneminde büyük bir özveriyle çalımalar yapmaya devam ediyor… Tüm belediye başkanlarımızla koordineli çalışmalar içerisinde bulunmaya devam ediyoruz.

Belde ve Köylerimize Ziyaretler Gerçekleştirmeye Devam Ediyoruz
Belde ve köylerimize ziyaretler gerçekleştirmeye devam ediyoruz…
 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yeşilyurt Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.