Ana Sayfa Gündem, Kırklareli 13 Ocak 2021 133 Görüntüleme

Bakan Yardımcılarından Kırklareli’ne ziyaret

*Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ziyaret sırasında yaptığı açıklamada; İnşallah bu bölgemizde de Avrupa’ya açılan kapı olan Kırklareli’mizin daha endüstriyel olarak yeni boyutlarda nasıl geliştiririz düşüncesiyle görüş alışverişi yaptık. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde çevreye duyarlı endüstrilerin Kırklareli’nde gelişimini sağlayacak onun çözümlerini üretmeye gayret ediyoruz” 

 

 

*Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ise; “”Tek istediğimiz öğrenci sayısı artsın, öğrenci istihdam ilişkisi artsın gerçekten doğal bir şekilde zorlamadan öğrencileri mesleki eğitime doğru kaydıralım. Türkiye’nin her yerinde sektör ile işbirliği yapma süreçlerinde hiçbir zorlama olmadan mesleki eğitime kaydolan öğrencisi sayısı yüzde 63 arttı. Neden? Yatırım yapıldıkça, öğrenim kalitesi arttıkça, istihdam kapasitesi arttıkça mesleki teknik eğitime yönelim de artıyor” dedi

 

Haber Kadir Sinici

 

 

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ile Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede Kırklareli’ni ziyaret etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede Vali Osman Bilgin’i Valilik Makamında ziyaret ederek, ildeki  yatırım ve çalışmalar hakkında istişarelerde bulundular.

Gerçekleşen ziyaret sonrası Sanayi yatırımları ile ilgili; Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Vali Osman Bilgin, AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ve yetkililerinin katılımıyla Valilik Atatürk Toplantı Salonunda istişarede bulundular. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı  Hasan Büyükdede, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Vali Osman Bilgin, Milletvekili Selahattin Minsolmaz, İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ve beraberindekiler ülkemizde sektörünün öncü firmalarından olan Lüleburgaz İlçesinde faaliyet gösteren Bahçıvan Gıda fabrikasını gezdiler.

Fabrika ziyaretinin sonrası Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Vali Sayın Osman Bilgin, Milletvekili Selahattin Minsolmaz ve beraberindekiler Lüleburgaz Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ ni gezerek, incelemelerde bulundular.

Okul binasını gezerek bilgi alan Özer, okullarda 5 ile 10 yılık eğitim ve yatırım planları hazırlanması gerektiğini söyledi.

Bakanlık olarak özellikle laboratuvar çalışmalarını önemsediklerini ifade eden Özer, bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek; “Tek istediğimiz öğrenci sayısı artsın, öğrenci istihdam ilişkisi artsın gerçekten doğal bir şekilde zorlamadan öğrencileri mesleki eğitime doğru kaydıralım. Türkiye’nin her yerinde sektör ile işbirliği yapma süreçlerinde hiçbir zorlama olmadan mesleki eğitime kaydolan öğrencisi sayısı yüzde 63 arttı. Neden? Yatırım yapıldıkça, öğrenim kalitesi arttıkça, istihdam kapasitesi arttıkça mesleki teknik eğitime yönelim de artıyor.”

Mesleki eğitim kurumlarında eğitim öğretimin, sanayi ile birlikte yapılması gerektiğini dile getiren Özer, “Onun için bizim görevimiz meslek eğitimi çevresindeki sanayiyle, endüstriyle, iş dünyasıyla eşleştirmek. Bu konuda her türlü çalışmayı destekleyeceğiz” dedi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ise; “”Tek istediğimiz öğrenci sayısı artsın, öğrenci istihdam ilişkisi artsın gerçekten doğal bir şekilde zorlamadan öğrencileri mesleki eğitime doğru kaydıralım. Türkiye’nin her yerinde sektör ile işbirliği yapma süreçlerinde hiçbir zorlama olmadan mesleki eğitime kaydolan öğrencisi sayısı yüzde 63 arttı. Neden? Yatırım yapıldıkça, öğrenim kalitesi arttıkça, istihdam kapasitesi arttıkça mesleki teknik eğitime yönelim de artıyor” dedi

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Yeşilyurt Gazetesi bir Zortul Medya Grup A.Ş. kuruluşudur.